Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 10:46
Reklama

Zamość: Z przejść granicznych prosto do muzeum

Zbiory powiększyły się m.in. o gliniane naczynia i narzędzia, hełmy radzieckie, toporek i czekan bojowy. Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej przekazał do Muzeum Zamojskiego ujawnione na granicy przedmioty kolekcjonerskie i archeologiczne.
Zamość: Z przejść granicznych prosto do muzeum
Wśród przekazanych muzealiów znalazły się m.in. toporek bojowy, czekan bojowy, radzieckie hełmy, czapki i furażerki żołnierskie.

Przekazanie przedmiotów odbyło się w siedzibie Muzeum Zamojskiego w obecności dyrektor muzeum oraz kierownika Działu Likwidacji Towarów LUCS w Białej Podlaskiej. Wśród przekazanych muzealiów znalazły się m.in. toporek bojowy, czekan bojowy, bagnety, radzieckie hełmy, czapki i furażerki żołnierskie, hełmofony oraz naczynia i elementy narzędzi glinianych i kamiennych.

Kolekcja zawierała również ponad 460 sztuk naczyń oraz narzędzi glinianych i kamiennych stanowiących zabytki archeologiczne. Wśród elementów ceramiki i kamiennych toporków znajdowały się okazy pochodzące aż z okresu neolitu. – Wszystkie przedmioty pochodzą z udaremnionych przez funkcjonariuszy lubelskiej Służby Celno-Skarbowej prób przemytu – informuje Michał Deruś, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Zostały ujawnione na przejściach w Hrebennem, Zosinie i Dorohusku.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
? 07.05.2022 22:03
Gdzie te bursztyny i drogocenne ikony rekwirowane na przejściach

kolekcjoner 19.04.2022 23:00
Chyba by nie chcieli tu wprowadzać Ruskiego Miru. Bo ja bym się z tym dobrze czuł, ale nie koniecznie ci z Rosji . Zawsze chciałem pojechać na safari a tak by safari do mnie przyjechało. No może nie wywiesił bym sobie głowy Wowy jako trofeum. Ale całego wypchanego hmmm

kolekcjoner 19.04.2022 23:04
Ale i tak interesuje mnie tylko odznaka. Sympatyzuje z oddziałem Azof hahahah

Saper samozwaniec 19.04.2022 23:11
Dobre sobie ten ruski Mir

kolekcjoner 19.04.2022 22:47
AAA służba skarbowa bo swoją plakietkę dołożyli. Zróbcie fotę grzbietów bagnetów bo tam natłoczone jest czy WP czy jaki. To ma wpływ na cenę. No i data przetargu. Bo lata temu jak komuś coś kasowali to trafiało do prywatnych zbiorów. !!!

kolekcjoner 19.04.2022 17:21
Kiedy będzie licytacja tych przedmiotów przez SG czy administrację skarbową bo kupił bym ten żelazny krzyż?

kolekcjoner 19.04.2022 17:17
Żelazny krzyż , bagnety do Mausera . Zasłużył się Niemcom pewnie. Może nawet w Babim Jarze. Bo tam nawet Niemcy ci co to widzieli w psychiatryku lądowali . A Ukraińcy twardzi. A teraz Niemiec olewa wspomnienia banderowców, jak działali razem dla samostjejnej Ukrainy przeciwko uciskowi Pańskiej Polski i kaski im wysyła przeciwko sowieckim Iskanderom .

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OloTreść komentarza: No już całkiem kogoś poyebało. Wszystko dajmy Ukraińcom za darmo, ciekawe czy oni też by tak zrobili? Utrzymujmy ich, dawajmy wszystko za darmo a Polak niech na to zapierdala.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 09:12Źródło komentarza: Zamość: Bilety w zoo drożeją od 1 lipca [CENNIK]Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Skat takie wyliczenia porównałem je z wyliczanka kiedy rządziła koicja PO i PsL wyszło mi że kosztu obsługi władzy były wyższe od przychodów jakie deklarował w/w rząd skat taka troska i skąd te wyliczanki pNstwo wzięli skoro jeszcze niema danych GUSData dodania komentarza: 03.07.2022, 08:00Źródło komentarza: Każdy z nas musiał dorzucić do wydatków publicznych pond 30 tysięcyAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Siedziało się na trzepaku i się KLEŁO aż przyszedł Donatan i zrobił gwiazdęData dodania komentarza: 03.07.2022, 07:08Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Poprostu dobrych nauczycieli nie ma odeszli, zostali tylko mierni bo oni biorą wszystko co się da żeby zarobić kasę i takie są później efekty nauczania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaci
Reklama