Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 11:13
Reklama

Rozłam po prawej stronie. Trzech znanych polityków rzuca KORWiN

Powstaje nowa partia. Trzech posłów porzuca Janusza Korwin-Mikkego. Powodem są jego prorosyjskie wypowiedzi.
Rozłam po prawej stronie. Trzech znanych polityków rzuca KORWiN
Dobromir Sośnierz, Jakub Kulesza, Artur Dziambor
Autor: screen YouTube

Lider Konfederacji, eurodeputowany Janusz Korwin-Mikke właśnie podzielił się kolejnymi przemyśleniami na temat ataku Rosji na Ukrainę. Jednemu z „narodowych” portali powiedział: „Dlatego kierunek ukraiński stracił dla nas takie znaczenie, bo i tak już graniczymy z Rosją. W tej chwili mamy dwóch potencjalnych przeciwników: Rosję i Ukrainę i w naszym interesie jest, aby walczyły ze sobą jak najdłużej. Trzeba popierać słabszego, czyli Ukrainę”.

Między innymi takie słowa sprawiły, że z jego partii KORWiN występuje trzech znanych posłów: Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz i Jakub Kulesza.

„Trudne czasy prowadzą do trudnych decyzji, hartują stal. Dlatego rozpoczynamy budowę czwartej nogi Konfederacji” – ogłosił Kulesza i dodał, że nowej formacji mają przyświecać ideały wolnościowe i wolnorynkowe „W dzisiejszej rzeczywistości znika zainteresowanie takimi tematami jak ogromna inflacja czy osłabienie polskiego złotego”.

Z kolei Sośnierz wprost powiedział, że decyzja zapadła po „prawdziwej kanonadzie nieodpowiedzialnych wypowiedzi prezesa (…) na tematy ukraińskie (…)” – i wskazał Korwin-Mikkego.

Co to oznacza dla polskiej sceny politycznej? Na razie jest za wcześnie, aby to ocenić, ale już wiadomo, że o ile posłowie odchodzą z KORWiN, to zostają w Konfederacji.

„Konfederacja potrzebuje tej czwartej nogi, prawdziwie wolnościowej, która będzie formacją zajmującą się tematami gospodarczymi, szczególnie w kontekście kryzysu, do jakiego doprowadził bestialski atak Rosji na Ukrainę. Formacją, na którą całe życie czekali prawdziwi wolnościowcy, wolnorynkowcy, pozbawioną ekscentrycznych wypowiedzi” – tłumaczył Kulesza.

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OloTreść komentarza: No już całkiem kogoś poyebało. Wszystko dajmy Ukraińcom za darmo, ciekawe czy oni też by tak zrobili? Utrzymujmy ich, dawajmy wszystko za darmo a Polak niech na to zapierdala.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 09:12Źródło komentarza: Zamość: Bilety w zoo drożeją od 1 lipca [CENNIK]Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Skat takie wyliczenia porównałem je z wyliczanka kiedy rządziła koicja PO i PsL wyszło mi że kosztu obsługi władzy były wyższe od przychodów jakie deklarował w/w rząd skat taka troska i skąd te wyliczanki pNstwo wzięli skoro jeszcze niema danych GUSData dodania komentarza: 03.07.2022, 08:00Źródło komentarza: Każdy z nas musiał dorzucić do wydatków publicznych pond 30 tysięcyAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Siedziało się na trzepaku i się KLEŁO aż przyszedł Donatan i zrobił gwiazdęData dodania komentarza: 03.07.2022, 07:08Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Poprostu dobrych nauczycieli nie ma odeszli, zostali tylko mierni bo oni biorą wszystko co się da żeby zarobić kasę i takie są później efekty nauczania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaci
Reklama