Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 01:11
Reklama

Rosja straciła finał Ligi Mistrzów!

To już oficjalnie - Rosja traci Finał Ligi Mistrzów. UEFA zdecydowała, że mecz odbędzie się w Paryżu.
Rosja straciła finał Ligi Mistrzów!
Autor: pixabay

Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował o przeniesieniu finału Ligi Mistrzów UEFA mężczyzn 2021/22 z Sankt Petersburga na Stade de France w Saint-Denis. Mecz zostanie rozegrany zgodnie z planem w sobotę 28 maja o godzinie 21. 

"UEFA pragnie wyrazić podziękowania i uznanie prezydentowi Republiki Francuskiej Emmanuelowi Macronowi za jego osobiste wsparcie i zaangażowanie w przeniesienie najbardziej prestiżowego meczu klubowego europejskiego futbolu do Francji w czasie bezprecedensowego kryzysu. Wspólnie z rządem francuskim UEFA będzie w pełni wspierać wielostronne wysiłki na rzecz zapewnienia ratunku dla piłkarzy i ich rodzin na Ukrainie, którzy stoją w obliczu straszliwego ludzkiego cierpienia, zniszczenia i wysiedlenia" - czytamy w oficjalnym komunikacie po posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA.

Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował również, że rosyjskie i ukraińskie kluby i reprezentacje rywalizujące w rozgrywkach UEFA będą musiały rozgrywać swoje mecze u siebie na neutralnych obiektach do odwołania. Ponadto UEFA nie wyklucza  kolejnych nadzwyczajnych posiedzeń, na których będzie na bieżąco reagowała na rozwój wydarzeń związanych z wojną na Ukrainie.

Co z barażem o MŚ 2022?

Wciąż nie wiadomo, co z barażem o miejsce w mistrzostwach świata 2022, który 24 marca ma zostać rozegrany w Moskwie, a zmierzyć się w nim mają Rosja oraz reprezentacja Polski.

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że nie chce grać w Rosji. W tej sprawie FIFA na razie nie zabrała głosu, ale być może stanowisko UEFA wywrze dodatkową presję na światową federację piłkarską.

 

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AntypisTreść komentarza: Co za debilizm miliony wydawać na 20 metrowy beton wał na wale przeznaczycie te pieniądze na skate park będzie więcej atrakcjiData dodania komentarza: 01.07.2022, 22:56Źródło komentarza: Wolica Śniatycka: To będzie ogromny pomnik! Czy zostanie atrakcją turystyczną?Autor komentarza: SzwagierTreść komentarza: No niestety. Miączyn nie do ruszenia hahahaData dodania komentarza: 01.07.2022, 20:14Źródło komentarza: Kto odchodzi? Kto przychodzi? Zmiany w parafiach w regionie [LISTA]Autor komentarza: Mieszkaniec gminyTreść komentarza: Jestem bardzo Ciekaw kto stał za powstrzymaniem zamknięcia szkoły. Rodzice dzieci uczących się w łączonych klasach czy bardziej pracownicy szkoły. Nawiązując do informacji jakie zabrałem na ten temat najbardziej niezadowolony jest jeden Pan który miał w szkole 2 ( woźny, palacz) praca pod domem... Żyć nie umierać... Ale szkoda tych dzieci które były opóźnione poprzez łączone klasy. PozdrawiamData dodania komentarza: 01.07.2022, 19:22Źródło komentarza: W gminie Tarnawatka zostaje tylko jedna szkołaAutor komentarza: Waldek KusTreść komentarza: Artysta Łukasz kiedyś śpiewał na różny.ch scenach i dorobek ma bardzo bogaty, miło, że dotarł też do HrubieszowaData dodania komentarza: 01.07.2022, 17:03Źródło komentarza: Hrubieszów: Łukasz Zagrobelny zagra na powitanie wakacjiAutor komentarza: Waldek KusTreść komentarza: Teraz Złoci Jubilaci do godów Dębowych to już szybko zleci, Wszystkim zdrowia życzę.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 16:47Źródło komentarza: Gorajec/Dzielce: Złote pary na złotych godachAutor komentarza: Szkolny kabaretTreść komentarza: No właśnie. Dobry uczeń nauczy się bez korepetycji. Bo jest dobry.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 16:39Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieci
Reklama