Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 19:41
Reklama

Biłgoraj: Mają miliony na kształcenie zawodowe

Ponad 3 mln zł pozyskał powiat biłgorajski na kształcenie zawodowe uczniów i nauczycieli przedmiotów zawodowych w podległych placówkach.
Biłgoraj: Mają miliony na kształcenie zawodowe

Realizacja projektu "Wysoka jakość kształcenia zawodowego uczniów – większe szanse zatrudnienia" rozpocznie się 1 lipca i potrwa ponad 3 lata. Skorzysta z niego 800 uczniów i 11 nauczycieli przedmiotów zawodowych ze szkół zawodowych podległych samorządowi powiatowemu, a więc z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących oraz Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, które prowadzą kształcenie zawodowe w kierunkach: energetyka, informatyka i mechanika, ekonomia, budownictwo, gastronomia, turystyka, hotelarstwo, odzież, reklama oraz handel.

Oferta skierowana jest do uczniów klas drugich i trzecich, a realizacja projektu zwiera trzy główne zadania. Pierwszym będzie zakup nowoczesnego sprzętu i urządzeń za ponad 1 mln zł, które będą stanowiły wyposażenie szkolnych stanowisk pracy zgodnie z wymaganiami pracodawcy niezbędnymi do przygotowania uczniów do realizacji staży i praktyk zawodowych. Drugi to studia podyplomowe dla nauczycieli, które przygotują do wykonywania zawodu nauczyciela kształcenia zawodowego w ramach tworzenia nowych kierunków nauczania lub zawodów, na które występuje deficyt na regionalnym rynku pracy oraz braki kadrowe wśród nauczycieli kształcenia zawodowego, np. diagnosta samochodowy, technik systemów i instalacji odnawialnych, technik urządzeń sanitarnych itp.

Trzeci etap to realizacja staży i praktyk zawodowych u pracodawców zarówno w trakcie roku szkolnego, jak i ferie zimowe i wakacje. Przed rozpoczęciem stażu podpisane będą umowy z pracodawcami i opiekunami. Uczniowie będą mieli zapewnione stypendium stażowe w kwocie 1600 zł, zwrot kosztów dojazdu oraz ubrania robocze.

Całkowita wartość projektu to 3,5 mln zł. 

Więcej w e-wydaniu i papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TomekTreść komentarza: Co za patologia. Prokurator cymbał,ksiądz idiota.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 18:50Źródło komentarza: Wysyłał do mężatki obrzydliwe wiadomości. Prokuratura odpuszcza księdzu Andrzejowi DębskiemuAutor komentarza: ltmTreść komentarza: Dokładnie. Ale tego nie da się zrobić, bo to nie jest żadna obwodnica tylko część drogi ekspresowej. Zjazdy nie mogą być częściej niż co 10 km... A pani Miziuk nie ma pojęcia o czym mówi. Jadąc z Listopadowej na Kościuszki obwodnicy będę szukać. Może do UM niech zaczną dojeżdżać obwodnicąData dodania komentarza: 12.08.2022, 18:49Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: KrzyśTreść komentarza: Największą przemianę przejdzie Rynek, który będzie wyłączony z ruchu. Zniknie rondo, a cały plac stanie się strefą rozrywki, rekreacji, relaksu dla wszystkich tomaszowian i turystów. Do chwili obecnej na tomaszowskim rynku jedynym miejscem dla turystów było MUZEUM. Obchody 400-lecia Tomaszowa minęły i nasze władze postanowiły zlikwidować MUZEUM ze strefy rozrywki, rekreacji, relaksu. Po prawie 40-latach MUZEUM zostało zmuszone do opuszczenia swojej dotychczasowej lokalizacji. Co zniknie jeszcze z centrum miasta.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 18:48Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: LTMTreść komentarza: Ty LZA... .. Nie wiesz że Zamość nie leży na Roztoczu??Data dodania komentarza: 12.08.2022, 18:42Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: Specjaliści co przejadą się na WęgryTreść komentarza: W sumie mam większe pojęcie o broni niż opłacany starszy szeregowy za 4 tyś mieś, co uczy sie zasady działania zamka w hałbicoarmacie, czy zasad balistyki,Data dodania komentarza: 12.08.2022, 17:35Źródło komentarza: Gmina Hrubieszów: Za 2 lata będzie podziemne centrumAutor komentarza: Różo KrzyżowiecTreść komentarza: O masz. Polka a czemu Netugorie , Fatima a nie Lourdes? Jak ktoś wierzy w cuda to go w domu nawiedzi .Data dodania komentarza: 12.08.2022, 17:26Źródło komentarza: Odebrał sobie życie po tym, jak matka zginęła w wypadku autokaru w Chorwacji
Reklama
Reklama