Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 11:14
Reklama

Hrubieszów: Od modeli do samolotów

Zawodnicy hrubieszowskiej "Jedynki" są członkami kadry narodowej reprezentują nasz kraj podczas Mistrzostw Świata i Europy.
Hrubieszów: Od modeli do samolotów
Sekcja modelarstwa lotniczego UKS Jedynka wyszkoliła około 200 adeptów konstruowania modeli latających

Uczniowski Klub Sportowy "Jedynka" w Hrubieszowie świętował 15-lecie działalności. W tym czasie przez klubową modelarnię przewinęło się około 200 modelarzy. Ci najbardziej wybitni osiągnęli sukcesy na skalę europejską, a nawet światową. A jeden z miłośników samolotowego modelarstwa kończy kurs pilotażu samolotów i wkrótce będzie latał liniami pasażerskimi.

Uroczystości 15-lecia sekcji modelarstwa lotniczego przy Uczniowskim Klubie Sportowym „Jedynka” odbyły się pod koniec grudnia w Hrubieszowskim Domu Kultury. Sekcję modelarstwa przy Szkole Podstawowej nr 1 założono w 2006 r. Pomysłodawcą i inicjatorem był instruktor Leszek Kryszczuk. Od tamtej pory sekcja wyszkoliła ponad 200 zawodników, którzy startowali w zawodach modelarskich i konkursach różnych szczebli: w Polsce, Europie i na świecie. Wyróżniający się zawodnicy są członkami Kadry Narodowej Aeroklubu Polskiego i reprezentują nasz kraj podczas Mistrzostw Świata i Europy.

Do najbardziej spektakularnych sukcesów międzynarodowych UKS "Jedynka" można zaliczyć złoty medal podczas Mistrzostw Świata w Kalifornii (USA) w 2019 r. Wtedy na ten sukces polskiej kadry zapracował także hrubieszowianin Piotr Wielosz-Hałasa. A rok wcześniej, w 2018 r., zawodnicy UKS "Jedynka" Dominik Skwarek i Kacper Zbarachewicz razem z innymi reprezentantami Polski wywalczyli mistrzostwo Europy podczas zawodów modeli latających w Bułgarii.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OloTreść komentarza: No już całkiem kogoś poyebało. Wszystko dajmy Ukraińcom za darmo, ciekawe czy oni też by tak zrobili? Utrzymujmy ich, dawajmy wszystko za darmo a Polak niech na to zapierdala.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 09:12Źródło komentarza: Zamość: Bilety w zoo drożeją od 1 lipca [CENNIK]Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Skat takie wyliczenia porównałem je z wyliczanka kiedy rządziła koicja PO i PsL wyszło mi że kosztu obsługi władzy były wyższe od przychodów jakie deklarował w/w rząd skat taka troska i skąd te wyliczanki pNstwo wzięli skoro jeszcze niema danych GUSData dodania komentarza: 03.07.2022, 08:00Źródło komentarza: Każdy z nas musiał dorzucić do wydatków publicznych pond 30 tysięcyAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Siedziało się na trzepaku i się KLEŁO aż przyszedł Donatan i zrobił gwiazdęData dodania komentarza: 03.07.2022, 07:08Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Poprostu dobrych nauczycieli nie ma odeszli, zostali tylko mierni bo oni biorą wszystko co się da żeby zarobić kasę i takie są później efekty nauczania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaci
Reklama