Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 18 sierpnia 2022 11:55
Reklama

Sprzedawała bikini, ma teraz kredyt do spłacenia

Stary, sprawdzony przez oszustów sposób na link do przelewu wciąż działa. Ostatnio w ten sposób straciło pieniądze troje mieszkańców powiatu biłgorajskiego, m.in. kobieta, która przez internet chciała sprzedać strój kąpielowy.
Sprzedawała bikini, ma teraz kredyt do spłacenia
Autor: Fot. pixabay.com

Zgłąszając sprawę policji 24-latka opowiedziała, że na jej ofertę sprzedaży bikini odpowiedziała osoba zainteresowana kupnem. Kobieta przekazała swój adres mailowy i otrzymała rzekomo z aplikacji informację, że kupująca już za zakup zapłaciła, ale pieniądze znajdą się na koncie mieszkanki powiatu biłgorajskiego dopiero kiedy dokona weryfikacji poprzez podesłaną jej w etykietę.

Kobieta kliknęła i została przekierowana na stronę przypominającą portal jej banku. Tam wpisała swoje dane i informacje z karty płatniczej. Odebrała też wiadomość, że skontaktuje się z nią ktoś z banku. Odebrała telefon i usłyszała nagrany kobiecy głos nakazujący wpisanie trzycyfrowego kodu. Później miała klikać na wysłane jej na maila obrazki., co też uczyniła.  A gdy chwilę później sprawdziłą swoje konto, okazało się, że wypłacono z niego 2 tys. zł oraz, że część środków jest zablokowana jako opłata za zakupy. Na infolinii banku poinformowano ją, że na jej rachunek zaciągnięto kredyt. 

Czytaj także: To się kiedyś skończy? Kolejne oszustwa przy zakupach online

Podobnie pieniądze stracił 34-latek, który sprzedawał pompę wtryskową do samochodu. Kliknął w przesłany mu link, wprowadził dane i z jego konta "wyparował" 1000 zł. 

Z powodu internetowych zakupów uboższy jest też 36-latek. Kupował felgi, zapłacił za nie 1300 zł, ale towaru się nie doczekał. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: HrubieszowianinTreść komentarza: Jak dzwonisz na SOR że potrzebujesz pomocy to mówią że karetki nie ma proszę przyjechać a tu takie pieniążki sa wypłacane.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:55Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Sytuacja finansowa miasta jest nieciekawa nie wiem skat taki pesymist przecierz miasto wyludnia się a w mieście dochodowego przemysłu brakData dodania komentarza: 18.08.2022, 07:47Źródło komentarza: Hrubieszów: Będą kolejne obligacjeAutor komentarza: JaTreść komentarza: Ja palę gazem i tylko tym !!! , Chyba mam dostać 500 dopłaty do gazu a w sumie to gazownia a nie ja gotówkę otrzyma i co będę siedział w domu w futrze z jutro i czapką uszatka.A sąsiad biznesmen ma kominek i łapy wyciągnie po kasę 😀a tak nazeka???Data dodania komentarza: 18.08.2022, 07:15Źródło komentarza: 3 tysiące złotych na węgiel. Już można składać wnioski [WZÓR]Autor komentarza: OjojTreść komentarza: Jeszcze chwila takiego zarządzania i to miasto zostanie zlicytowane. Tak się kończy budowanie zamków na piasku. Coraz więcej ludzi przegląda na oczy i dowiaduje się, że rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej niż to co wypisuje się na fejsbuczku.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 23:28Źródło komentarza: Hrubieszów: Będą kolejne obligacjeAutor komentarza: lepsza zmianaTreść komentarza: O masz żyć nie umierać. a nawet chyba 5 lat nie rządziData dodania komentarza: 17.08.2022, 22:53Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: NeonowkaTreść komentarza: Tutaj leży pewien Jerzy. Pokój jego duszy. W prawo metr w lewo metr leżą jego uszy.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 21:49Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitala
Reklama
Reklama