Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 19:05
Reklama

Zuzanna i Antoni wciąż na topie. Najpopularniejsze imiona w Zamościu

Jeśli na świat przychodziła dziewczynka, to była duża szansa, że otrzyma imię Zuzanna, a jeśli chłopiec, to rodzice najczęściej chcieli, by był to Antoni. Te dwa imiona były najpopularniejsze w zeszłym roku w Zamościu, zresztą podobnie jak w 2020.
Zuzanna i Antoni wciąż na topie. Najpopularniejsze imiona w Zamościu
Autor: Fot. pixabay.com

Z danych opublikowanych przez magistrat wynika, że w ciągu 12 miesięcy 2021 roku w Zamościu urodziło się 1222 dzieci.

Dokłądnie 28 dziewczynek otrzymało imię Zuzanna. Popularne były też Hanna (24), Julia (24), Lena (24), Laura (22) i Oliwia (19). Wśród chłopców dominowało imię Antoni (31), ale wielu było też Aleksandrów (28), Filipów (26), Jakubów (25), Janów (24) oraz Mikołajów (24),

Co ciekawe, moda na imiona dla maluszków, w porównaniu z rokiem 2020 nie bardzo się zmieniła, wtedy też Zuzia i Antoś były najpopularniejsze.

Statystyki zamojskiego USC pozwalają też określić, jakie imiona były najmniej popularne. Dla dziewczynek to: Weronika, Martyna, Sandra, Iga, Celina, a dla chłopców: Łukasz, Jerzy, Piotr, Mariusz, Daniel, Witold, Andrzej.

Za najoryginalniejsze uznano Lea i Hugo.

Dodajmy, że Zuzanna i Antoni królują nie tylko w Zamościu, ale w całej Polsce i to już od lat. Tak wynika z danych opublikowanych w połowie zeszłego roku  przez ministerstwo cyfryzacji. Podano wówczas, że spośród wszystkich dziewczynek urodzonych od stycznia do czerwca dokładnie 3251 dostało właśnie takie imię. Na kolejnych miejscach znalazły się: Zofia (3178) i Hanna (3064). Pierwsza ogólnopolska trójka imion męskich w tym okresie przedstawiała się następująco: Antoni (3862), Jan (3535) i Aleksander (3353).

Czytaj także: Gajusz, a może Mercedes? Najrzadziej i najczęściej nadawane imiona w Polsce


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama