Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 czerwca 2026 22:33
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Gm. Tomaszów Lubelski: Stok na Białej Górze w budowie

Na otwarcie stoku narciarskiego na Białej Górze czeka wielu miłośników białego szaleństwa. Z niecierpliwością wyglądają zakończenia prac. Wójt gm. Tomaszów Lubelski dogląda jak te prace postępują. Jest dobrze, ale narciarze pojeżdżą dopiero w przyszłym sezonie.
Gm. Tomaszów Lubelski: Stok na Białej Górze w budowie
W budynku, w którym ma się mieścić m.in. wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, budowlańcy zaczynają montować sufity.

Budynek, w którym ma się mieścić m.in. wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, ma już otynkowane ściany. Budowlańcy zaczynają montować sufity. Na stoku też zmiany. Są schody na całej długości wyciągu oraz część wyciągu narciarskiego. Będzie montowane oświetlenie. Tuż przed świętami, gdy śnieg sypnął na Białą Górę, miejsce budowy wizytowała wójt gminy Tomaszów Lubelski Marzena Czubaj-Gancarz.

 – Postęp jest ogromny. Na następny rok zostanie nam jeszcze wybudowanie amfiteatru na świeżym powietrzu. Jak dobrze pójdzie, to pod koniec sierpnia będziemy odbierać stok, a na następny sezon zimowy otworzymy go dla wszystkich – mówi wójt. 

Sprzęt, m.in. ratrak, urządzenie skipass, skuter śnieżny, nosze dla poszkodowanych do skutera, gdy wszystko będzie gotowe, dostarczy firma AP Polska Kiecoń. Wójt zapowiada, że gmina będzie się starała znaleźć dodatkowe środki, by stok mógł być  atrakcją czynną przez cały rok. Na razie musi jednak dokończyć inwestycję, która ożywi stok w Justynówce i Majdanie Górnym zimą. Przypomnijmy, że rewitalizacja Białej Góry jest dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego (ok. 3,5 mln zł). 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Rafal Treść komentarza: A już myślałem że burmistrz będzie robił lody Data dodania komentarza: 5.06.2026, 15:24 Źródło komentarza: Lody za czerwony pasek także w Szczebrzeszynie. Zapłaci burmistrz Autor komentarza: Hit Treść komentarza: On zrobił? No nie wydaje mi się że ze swojej kieszeni nie wyjął i nie zrobił, a przygotowało to wszystko KGW. Jaka dyrekcja GOKu taki dzień dziecka. My jako kolonia też się dolozylismy i co z tego jak większość było spoza wsi a nawet gminy. Obce dIeci latały, przywiezione. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 14:17 Źródło komentarza: Wojna o tablice adresowe w Zadębcach. Dlaczego inwestycja z Funduszu Sołeckiego obrasta kurzem? Autor komentarza: Dodo Treść komentarza: Wyjątkowo nieprzyjemna kreatura Data dodania komentarza: 5.06.2026, 13:26 Źródło komentarza: Biłgoraj: Dyrektor ZUS-u odwołany Autor komentarza: Taka prawda. Treść komentarza: Jaka jest różnica czlowieku ! Nie wiesz juz teraz ile bys jeden z drugim chciał na tym interesie zarobić! Co moze nie pryskasz przed chwastami bo Ci sie nie chce schylic i wyplenić ręcznie chwasty . Data dodania komentarza: 5.06.2026, 12:12 Źródło komentarza: Setki tysięcy martwych pszczół w gm. Tyszowce i Łaszczów. Pszczelarz podejrzewa opryski, policja bada zgłoszenia Autor komentarza: Mieszkaniec 46 L. Treść komentarza: PiSlamu atak w m. Zamosc . Patologia chce byc góra zażarcie . Ludzie bez ambicji w tych stronach ! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:31 Źródło komentarza: Zamość: Skandal w oświacie i dymisja wiceprezydenta miasta Marka Kudeli Autor komentarza: Zdrowa żywność . Treść komentarza: Nie maja kwiatów ale spojrz jak sie leje raz w tygodnie tego świństwa na porost i wydajność i tego na codzien wpierniczasz az Ci sie pozniej pieni w gebie ! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 10:51 Źródło komentarza: Setki tysięcy martwych pszczół w gm. Tyszowce i Łaszczów. Pszczelarz podejrzewa opryski, policja bada zgłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama