Pływacy Sparty Biłgoraj nie przywieźli z Olsztyna medali zimowych mistrzostw Polski juniorów młodszych, ale mogą być zadowoleni ze swoich startów.
– Te mistrzostwa były dla nas bardzo udane. Świadczą o tym rekordy życiowe, zdecydowanie poprawione przez naszych zawodników. Progresja wyników była wyraźna. Oczywiście chciałoby się osiągnąć jeszcze więcej, ale trzeba też realnie oceniać nasze możliwości. Na więcej nie było nas stać – komentuje Adam Osuch, szkoleniowiec biłgorajskich pływaków.
W stolicy woj. warmińsko-mazurskiego konkurowało 571 zawodniczek i zawodników do lat 14 ze 154 klubów z całej Polski. Zamojszczyznę reprezentowało pięcioro zawodniczek i zawodników Sparty, uczniów ósmej klasy z biłgorajskich szkół podstawowych: Paweł Bury, Julia Duńko, Kinga Cich, Bartłomiej Obszyński i Radosław Oszajca. Młodzi biłgorajanie zakwalifikowali się do dwóch finałów A i dziesięciu finałów B. Zawody rozgrywane były w basenie o długości 25 metrów.
Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.


![Maraton Biblijny w Tomaszowie Lubelskim [ZDJĘCIA] Maraton Biblijny w Tomaszowie Lubelskim [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/21/sm-4x3-maraton-biblijny-w-tomaszowie-lubelskim-zdjecia-1776759377-0.jpg)
![CBZC zatrzymało grupę internetowych oszustów [ZDJĘCIA] CBZC zatrzymało grupę internetowych oszustów [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/20/sm-4x3-muly-wybieraki-i-falszywi-policjanci-sprawe-internetowych-oszustow-bada-prokuratura-w-zamosciu-1776670988-3.jpg)
![ZOL dla pacjentów wentylowanych w Zamościu coraz bliżej. Jak idą prace? [ZDJĘCIA] ZOL dla pacjentów wentylowanych w Zamościu coraz bliżej. Jak idą prace? [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/15/sm-4x3-zol-dla-pacjentow-wentylowanych-w-zamosciu-coraz-blizej-jak-ida-prace-zdjecia-1776255346-0.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze