Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 20:07
Reklama

Zakupy online. Uważajcie na oszustów

Można zamówić towar i się go nie doczekać. Można również coś sprzedawać i także stracić pieniądze. Internetowe zakupy są bardzo popularne. Niestety, również wśród oszustów. Przekonało się o tym kolejnych kilka osób.
Zakupy online. Uważajcie na oszustów
Autor: Fot. pixabay.com

33-letni mieszkaniec Zamościa zawiadomił policję, że za pośrednictwem sieci kupił dekoder. Zapłacił za niego 450 zł. Czekał na przesyłkę, ale nie nadeszła, a gdy próbował ustalić ze sprzedającym, co się stało, kontakt stał się niemożliwy.

30-letnia mieszkanka Szczebrzeszyna sprzedawała przez internet kanapę. Zamieściła ofertę na portalu ogłoszeniowym i skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem. Szczegóły transakcji zostały uzgodnione. Kupujący przesłał jej link, który miał posłużyć do otrzymania pieniędzy.

– 30-latka otworzyła link i wpisała wymagane dane – login i hasło dostępu do bankowości internetowej. Jak się okazało, było to oszustwo. Z konta kobiety zniknęły pieniądze w kwocie 900 złotych. Oszust wypłacił je w bankomacie za pośrednictwem kodu blik – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Mundurowi próbują ustalić oszustów, a jednocześnie kolejny raz apelują o rozsądek i ostrożność. 

– Oszuści wykazują się dużą pomysłowością. Wymyślają różne historie starając się uśpić czujność swojej ofiary i manipulują w taki sposób, aby wykorzystać jej nieświadomość lub łatwowierność. Wykonując transakcje w sieci zachowajmy ostrożność. Nie udostępniajmy bezmyślnie obcym osobom swoich danych, loginów i haseł. Nie korzystajmy z przesłanych przez nieznajomych linków. Kupując w sieci wybierajmy sprawdzone sklepy i przeczytajmy komentarze na temat sprzedawcy. Bądźmy czujni – podpowiada Krukowska-Bubiło.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama