Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 11:30
Reklama

Biłgoraj: Sąd skargę burmistrza oddalił

Radni nie muszą uzasadniać swoich decyzji podczas głosowania. Tak uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie, odrzucając tym samym skargę burmistrza Biłgoraja na uchwałę o nieudzieleniu mu przez radę miasta wotum zaufania. Na razie nie wiadomo, czy burmistrz odwoła się od wyroku.
Biłgoraj: Sąd skargę burmistrza oddalił
Janusz Rosłan: Nieudzielenie mi wotum zaufania było decyzją polityczną.

Podczas sesji absolutoryjnej, która odbyła się 30 czerwca, radni podjęli uchwałę o nieudzieleniu wotum zaufania burmistrzowi Januszowi Rosłanowi (wotum zaufania jest oceną przygotowanego "Raportu o stanie miasta" – przyp. red.) i nie podjęli uchwały o udzieleniu mu absolutorium.

W związku z tym, że sąd uchylić może tylko podjęte uchwały, pod koniec lipca burmistrz wystąpił do WSA w Lublinie ze skargą na podjętą uchwałę o nieudzieleniu mu wotum zaufania.

– Wotum zaufania nie może być orężem walki politycznej, a w moim przypadku jednak było – powiedział nam po sesji burmistrz Biłgoraja. – Dodatkowo przy głosowaniu nad tą uchwałą nie podano merytorycznego uzasadnienia i odniesienia się do mojej działalności w 2020 r. Chcę, aby sąd wypowiedział się w tych kwestiach.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OloTreść komentarza: No już całkiem kogoś poyebało. Wszystko dajmy Ukraińcom za darmo, ciekawe czy oni też by tak zrobili? Utrzymujmy ich, dawajmy wszystko za darmo a Polak niech na to zapierdala.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 09:12Źródło komentarza: Zamość: Bilety w zoo drożeją od 1 lipca [CENNIK]Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Skat takie wyliczenia porównałem je z wyliczanka kiedy rządziła koicja PO i PsL wyszło mi że kosztu obsługi władzy były wyższe od przychodów jakie deklarował w/w rząd skat taka troska i skąd te wyliczanki pNstwo wzięli skoro jeszcze niema danych GUSData dodania komentarza: 03.07.2022, 08:00Źródło komentarza: Każdy z nas musiał dorzucić do wydatków publicznych pond 30 tysięcyAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Siedziało się na trzepaku i się KLEŁO aż przyszedł Donatan i zrobił gwiazdęData dodania komentarza: 03.07.2022, 07:08Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Poprostu dobrych nauczycieli nie ma odeszli, zostali tylko mierni bo oni biorą wszystko co się da żeby zarobić kasę i takie są później efekty nauczania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaci
Reklama