Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 19:54
Reklama

Zamość: Kolejne oszustwo przy internetowej sprzedaży

Mieszkanka Zamościa sprzedając za pośrednictwem internetu kurtkę straciła pieniądze. Skorzystała z przesłanego przez oszusta linku, wybrała ikonę swojego banku, zalogowała się i zaakceptowała aktywację nowego urządzenia. Przekazała też kod, który posłużył oszustowi do wypłaty z jej rachunku 4000 złotych.
Zamość: Kolejne oszustwo przy internetowej sprzedaży
Autor: Fot. pixabay.com

Kobieta zgłosiła policjantom, że padła ofiarą oszustwa. Wyjaśniła, że na portalu ogłoszeniowym za 250 złotych wystawiła do sprzedaży skórzaną kurtkę. Do kontaktu wskazała swój numer telefonu. Zatelefonowała do niej osoba zainteresowana zakupem. 43-latka otrzymała od niej link – jako potwierdzenie chęci zakupu. Kliknęła w ten link i wybrała ikonę swojego banku. Zalogowała się i zaakceptowała wiadomość o aktywacji mobilnej na urządzeniu, wpisała też otrzymany z banku kod potwierdzający. Okazało się, że te czynności wystarczyły, aby z konta 43-latka zostały wypłacone blikiem pieniądze. Oszust przywłaszczył należące do pokrzywdzonej 4000 złotych.

Sprawę wyjaśniają policjanci.

Przypominamy, że jedynie zdrowy rozsądek i ostrożność podczas transakcji w sieci mogą ustrzec przed utratą pieniędzy. Zawsze czytajmy regulaminy portali, z których korzystny wystawiając do sprzedaży towary. Są tam też informacje na temat zasad płatności. Nie korzystajmy z przesyłanych linków. Po ich otworzeniu, zalogowaniu się na stronę swojego banku i wpisaniu danych przekazujemy oszustom informacje, które służą im później do wypłaty pieniędzy z naszego konta. Pamiętajmy, że jeśli osoba rzeczywiście chce kupić sprzedawany przez nas towar, to do zapłacenia za niego wystarczy jej jedynie numer naszego rachunku.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kamil 22.11.2021 12:15
ona nie została okradziona z tego co czytam, ona oddała pieniądze w darowiźnie....

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama