Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 20:25
Reklama

Kwesty podsumowane. Nie poskąpili datków

Nie żałowali grosza mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego i wrzucili do puszek ponad 26 tys. zł. To tegoroczny rekord w naszym regionie. Podczas kwesty w Zamościu zebrano ponad 20 tys. zł. W Łukowej ponad 14 tys. zł, a blisko 12 tys. zł w Goraju. Ponad 11 tys. zł zebrali wolontariusze na cmentarzu w Hrubieszowie.
Kwesty podsumowane. Nie poskąpili datków
Hrubieszów. Wśród kwestujących byli przedstawiciele instytucji kultury.

Podczas dwudziestej kwesty na cmentarzu parafialnym w Łukowej zebrano 14 015,73 zł oraz 2,23 euro i 2 korony czeskie.

– Dzięki hojności i życzliwości ofiarodawców jubileuszowa zbiórka była niezwykle udana – uważa Wiesława Kubów, dyrektor GOK-u w Łukowej.

Na łukowskim cmentarzu 34 członków Społecznego Komitetu Opieki nad Cmentarzami w Gminie Łukowa i tyle samo wolontariuszy kwestowało przez 3 dni (od 31 października do 2 listopada). W tym roku przygotowano film o gminnych cmentarzach, który można było nabyć za 20 zł jako cegiełkę na realizację kolejnych remontów zabytkowych pomników. Dopisała pogoda, dopisali ofiarodawcy.

Przypomnijmy, że społeczna inicjatywa ratowania najcenniejszych zabytków cmentarnych w gminie Łukowa została zapoczątkowana w 2002 r. jako pierwsza na Zamojszczyźnie. Od tamtej pory udało się odnowić 120 figur, pomników i nagrobków na cmentarzach w Łukowej, Chmielku, Szarajówce, Osuchach i Borowcu. Zebrano łącznie 165 913 zł. Z zebranych podczas zbiórki w 2019 i 2020 r. pieniędzy udało się odnowić 4 figury, a ponadto poddano naprawie nagrobek pomordowanych mieszkańców Osuch oraz przygotowano 2 tablice informacyjne. Teraz przyjdzie pora na kolejne zabytkowe pomniki. Całością spraw organizacyjnych i porządkowych związanych z działalnością komitetu zajmuje się GOK w Łukowej.

A jak było w innych miejscowościach naszego regionu? Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Brat Albert 15.11.2021 19:55
Ile dał Pan Zając a ile Pani Majewska ? Czy tylko sie ograniczyli w swojej aktywności do zbiórki ? A ile Szara eminencja powiatu pan BarczUK ?

brawo 10.11.2021 09:00
przynajmniej kilkadziesiat metrów chodnika naprawili w Zamosciu na cm. parafialnym

Mieszkaniec przedmościa 15.11.2021 19:08
Ale materiał o Hrubieszowie chyba to co ty tu ze wsią za mostem wyskakujesz?

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama