Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 19:18
Reklama

Wszystkich Świętych 2021. Jaka pogoda na 1 listopada?

Słońce i jesienne ciepło, czy może raczej deszcz i chłód? Przed nami Wszystkich Świętych i wiele osób może stawiać pytanie, jaka tego dnia będzie pogoda?
Wszystkich Świętych 2021. Jaka pogoda na 1 listopada?
Autor: iStock

W poniedziałek, 1 listopada Polacy udadzą się na cmentarze, aby wspominać swoich zmarłych bliskich. Wiele osób wykorzysta poprzedzający ten dzień weekend i już wtedy odwiedzi nekropolie. Niektórzy będą musieli pokonać wiele kilometrów, aby dotrzeć do rodzinnych grobów. Dlatego dobrze wiedzieć, na jakie warunki pogodowe należy się przygotować.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej komunikuje, że o ile jeszcze we wtorek w części kraju mogą wystąpić zachmurzenie i przelotne deszcze, to już od środy ma być znacznie pogodniej. Na południowym zachodzie Polski temperatura wzrośnie do około 17 stopni Celsjusza. W całym kraju ma być słoneczne, a najchłodniej na północnym wschodzie – 12 stopni. Taka aura ma się utrzymywać do soboty, ale w niedzielę czeka nas zmiana pogody. Za sprawą niżu i frontu atmosferycznego spodziewane są opady deszczu na zachodzie. Będą one powoli przemieszczały się na wschód. Mimo to ma być stosunkowo ciepło. Od 12 stopni Celsjusza na północnym zachodzie do 17 stopni na południowym wschodzie.

Co do 1 listopada, to zwiastowana jest lekka poprawa pogody. Jednak eksperci zaznaczają, że kolejna strefa frontowa zmierzająca nad Polskę może przynieść opady deszczu w zachodniej części kraju. Istnieje jednak znaczne prawdopodobieństwo, że zdarzy się to dopiero 2 listopada i dopiero wówczas czeka nas pogorszenie aury. Dokładniejsze przewidywania mają zostać podane przed weekendem. Tymczasem już teraz IMGW przewiduje, że 1 listopada możliwe są przelotne opady deszczu na Pomorzu oraz w centralnej i zachodniej części Polski. Przejaśnienie spodziewane jest na południu oraz wschodzie kraju. Najchłodniej ma być w Trójmieście (około 9 stopni Celsjusza), a w innych regionach temperatura ma być wyższa – do 13 stopni we Wrocławiu.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama