Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 01:06
Reklama

Chciał kupić tanio, stracił sporo pieniędzy

Cena w internecie była dużo niższa od rynkowej, więc 20-latek z gminy Zamość skusił się i zamówił części samochodowe. Zapłacił za towar, ale paczki się nie doczekał.
Chciał kupić tanio, stracił sporo pieniędzy
Autor: Fot. pixabay.com

Młody człowiek szukał amortyzatorów do audi na grupie sprzedażowej portalu społecznościowego. Odezwał się do niego mężczyzna oferujący takie części w bardzo atrakcyjnej ofercie. Chciał je sprzedać za 150 zł. To dużo mniej, niż ceny rynkowe. Umówili się na płatność poprzez kod BLIK. Transakcja została zrealizowana, a wtedy handlarz zaoferował jeszcze reflektory. Cena znów była okazyjna - 300 zł. 20-latek wykonał więc kolejny przelew. 

Czytaj także: Zamówił sobie jacuzzi u oszusta

Przesyłka miała trafić do paczkomatu. Tak się jednak nie stało.

– Zaniepokojony 20-latek próbował skontaktować się ze sprzedawcą, jednak bezskutecznie – jego telefon był wyłączony. Pokrzywdzony zrozumiał, że został oszukany, chcąc po atrakcyjnej cenie kupić części do samochodu stracił 450 złotych – podsumowuje zakupy Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Przy okazji apeluje o rozwagę podczas zakupów w sieci. Przypomina, że przed podjęciem decyzji zawsze należy dokładnie zweryfikować sprzedawcę. Zamiast ograniczyć się do opinii na stronie danego podmiotu, warto "poszperać" w sieci i dotrzeć na inne strony, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, również tymi negatywnymi.

– Zwracajmy także uwagę na to, od kogo kupujemy. Wybierajmy sklepy sprawdzone, z dłuższą historią działalności. Nie korzystajmy też z okazji, gdzie „gołym okiem” widać, że cena produktu jest znacznie niższa od ceny za ten sam towar oferowanej przez innych sprzedawców. Jest duże prawdopodobieństwo, że zaniżając cenę ktoś próbuje dokonać oszustwa – podpowiada policjantka.

Czytaj także: Kolejni oszukani, policja szuka sprawców


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama