Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 07:20
Reklama

Teatr TOK świętował

W swoim debiucie zagrali „Moralność pani Dulskiej”, a na jubileusz przygotowali sztukę „Radcy pana radcy”. Dwudziestolecie pracy twórczej świętował Teatr Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury.
Teatr TOK świętował
Podczas jubileuszu nie zabrakło urodzinowego tortu, kwiatów, dyplomów i drobnych prezentów.

Właściwie zespół istniał dużo wcześniej, ale po wznowieniu działalności pierwsza premiera miała miejsce w 2001 r. To była „Moralność pani Dulskiej” – przypomina Renata Ćwik, dyrektor TOK-u.

Od tamtej pory aktorzy-amatorzy zagrali 17 spektakli, na których zawsze była pełna sala widzów. Grupa znana jest też poza Tarnogrodem i to nie tylko w powiecie biłgorajskim, ale też m.in. w Lubaczowie, Cieszanowie, Dynowie czy Przemyślu.

Instruktorką zespołu i reżyserką spektakli jest Helena Zając, a scenografię przygotowuje Władysław Dubaj.

Jubileusz teatr świętował 12 września, wystawiając sztukę „Radcy pana radcy” Michała Bałuckiego, którą przygotowano dla publiczności po raz kolejny. Po spektaklu dyrektor TOK i burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec podziękowali aktorom za 20 lat występów na scenie i złożyli życzenia dalszych premier. Nie zabrakło urodzinowego tortu, kwiatów, dyplomów i drobnych prezentów.

W zespole pracują: Ryszard KowalStanisław GolankoJanusz SkubiszZenon KrasowskiMagdalena Grabińska-SerekAnna KaczorHalina KonopkaIrena Postrzech.

Spektakl „Rady pana radcy” będzie można obejrzeć 3 października w Luchowie Górnym. 5 listopada na tarnogrodzkiej scenie wystąpią z kolei artyści Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, którzy w ramach projektu Scena Objazdowa Reduta zaprezentują spektakl „Tata ma kota” w reżyserii Łukasza Witta-Michałowskiego.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WaldemarTreść komentarza: Wywłaszczenia to barbarzyństwo prywatna własność człowieka to jego życie które chcecie mu odebrać na to nie ma zgody teraz i w przyszłości .Każdy rząd który wyciąga ręce po czyjąś własność powinien zostać usunięty aby ludzie mogli żyć w spokoju a nie w ciągłym stresie że władza odbierze im wszystko co mają i wyrzuci na brukData dodania komentarza: 07.07.2022, 04:05Źródło komentarza: Gm. Zamość: Przeciwko kolei CPK protestowali w WarszawieAutor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? Sprawdzamy
Reklama
Reklama