Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 02:10
Reklama

Teatr TOK świętował

W swoim debiucie zagrali „Moralność pani Dulskiej”, a na jubileusz przygotowali sztukę „Radcy pana radcy”. Dwudziestolecie pracy twórczej świętował Teatr Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury.
Teatr TOK świętował
Podczas jubileuszu nie zabrakło urodzinowego tortu, kwiatów, dyplomów i drobnych prezentów.

Właściwie zespół istniał dużo wcześniej, ale po wznowieniu działalności pierwsza premiera miała miejsce w 2001 r. To była „Moralność pani Dulskiej” – przypomina Renata Ćwik, dyrektor TOK-u.

Od tamtej pory aktorzy-amatorzy zagrali 17 spektakli, na których zawsze była pełna sala widzów. Grupa znana jest też poza Tarnogrodem i to nie tylko w powiecie biłgorajskim, ale też m.in. w Lubaczowie, Cieszanowie, Dynowie czy Przemyślu.

Instruktorką zespołu i reżyserką spektakli jest Helena Zając, a scenografię przygotowuje Władysław Dubaj.

Jubileusz teatr świętował 12 września, wystawiając sztukę „Radcy pana radcy” Michała Bałuckiego, którą przygotowano dla publiczności po raz kolejny. Po spektaklu dyrektor TOK i burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec podziękowali aktorom za 20 lat występów na scenie i złożyli życzenia dalszych premier. Nie zabrakło urodzinowego tortu, kwiatów, dyplomów i drobnych prezentów.

W zespole pracują: Ryszard KowalStanisław GolankoJanusz SkubiszZenon KrasowskiMagdalena Grabińska-SerekAnna KaczorHalina KonopkaIrena Postrzech.

Spektakl „Rady pana radcy” będzie można obejrzeć 3 października w Luchowie Górnym. 5 listopada na tarnogrodzkiej scenie wystąpią z kolei artyści Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, którzy w ramach projektu Scena Objazdowa Reduta zaprezentują spektakl „Tata ma kota” w reżyserii Łukasza Witta-Michałowskiego.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama