Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:12
Reklama

Między fasolą pocisk artyleryjski

Pocisk prawdopodobnie z czasów II wojny światowej odnaleziono wczoraj w Moniatyczach (gmina Hrubieszów). O znalezisku poinformował policjantów rolnik, który wykopał przedmiot podczas pracy na polu fasoli. Policjanci zabezpieczyli teren przed dostępem do niewybuchu osób postronnych.
Między fasolą pocisk artyleryjski

- Trwają wzmożone prace polowe. Przy tej okazji należy przypomnieć o zachowaniu ostrożności w przypadku znalezienia niewybuchów, które pomimo, że tkwią w ziemi od wielu lat, mogą być nadal bardzo niebezpieczne - przypomina aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak.

7 września policjanci zostali poinformowani przez jednego z rolników z gminy Hrubieszów, że podczas prac polowych, na polu fasoli natknął się on na tego typu znalezisko.

Miejsce odnalezienia pocisku zostało zabezpieczone przez policjantów. Na miejsce skierowano funkcjonariusza z Nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej hrubieszowskiej komendy, a następnie wezwano partol minerski z Chełma.

Niewybuchy lub niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też nie wolno ich przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. O nietypowym znalezisku należy natychmiast powiadomić policję, a miejsce ich odnalezienia zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, nieświadomych zagrożenia. 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kierowca bombowca 10.09.2021 21:39
Wy teraz łuskę zobaczycie ze szrapnela po 1 Wojnie to wzywacie speców saperów. A spec przyjedzie nie wie co to i skąd to ale wysadzi bo mu za to płacą. Jak spektakularne będzie to w TVP pokażą.

a 10.09.2021 21:22
Kupie to jako pasjonat, więcej się na tym znam niż wy z zamiłowania i ten trotyl co dołożą saperzy dla wysadzenia tego.

ślusarz amator 10.09.2021 21:17
Wystrzelony bo kryzy ma na pierścieniu widzę

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: onTreść komentarza: Jak byś Esterko tego uniknęła? Alko byś nie sprzedała czy coś.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:48Źródło komentarza: Hrubieszów: Zabił nożem kuzynaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Czekamy na oficjalne otwarcie i możliwość pooglądania wewnątrz na zew.natrz prezentuje się na prawdę okazałe. jako wizytówka miasta czekamy na zakończenie pracData dodania komentarza: 09.08.2022, 16:27Źródło komentarza: Hrubieszów: Gmach byłego Syndykatu Rolniczego wyremontowany. "Perła" odzyskała blaskAutor komentarza: ZamościakTreść komentarza: TyPOwe dla bolszewika. Ale brać emeryturę (wypracowaną za zabijanie Polaków) to można ?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 15:36Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: qdTreść komentarza: Tam, tu, tej, tamtejszy, tutejszy... zęby bolą jak się to czyta. Nie jesteśmy durni, przecież wiadomo że chodzi o HorodłoData dodania komentarza: 09.08.2022, 12:12Źródło komentarza: Gm. Horodło: Bronią jedynej poczty w gminieAutor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobiety
Reklama
Reklama