Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 04:04
Reklama

Między fasolą pocisk artyleryjski

Pocisk prawdopodobnie z czasów II wojny światowej odnaleziono wczoraj w Moniatyczach (gmina Hrubieszów). O znalezisku poinformował policjantów rolnik, który wykopał przedmiot podczas pracy na polu fasoli. Policjanci zabezpieczyli teren przed dostępem do niewybuchu osób postronnych.
Między fasolą pocisk artyleryjski

- Trwają wzmożone prace polowe. Przy tej okazji należy przypomnieć o zachowaniu ostrożności w przypadku znalezienia niewybuchów, które pomimo, że tkwią w ziemi od wielu lat, mogą być nadal bardzo niebezpieczne - przypomina aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak.

7 września policjanci zostali poinformowani przez jednego z rolników z gminy Hrubieszów, że podczas prac polowych, na polu fasoli natknął się on na tego typu znalezisko.

Miejsce odnalezienia pocisku zostało zabezpieczone przez policjantów. Na miejsce skierowano funkcjonariusza z Nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej hrubieszowskiej komendy, a następnie wezwano partol minerski z Chełma.

Niewybuchy lub niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też nie wolno ich przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. O nietypowym znalezisku należy natychmiast powiadomić policję, a miejsce ich odnalezienia zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, nieświadomych zagrożenia. 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kierowca bombowca 10.09.2021 21:39
Wy teraz łuskę zobaczycie ze szrapnela po 1 Wojnie to wzywacie speców saperów. A spec przyjedzie nie wie co to i skąd to ale wysadzi bo mu za to płacą. Jak spektakularne będzie to w TVP pokażą.

a 10.09.2021 21:22
Kupie to jako pasjonat, więcej się na tym znam niż wy z zamiłowania i ten trotyl co dołożą saperzy dla wysadzenia tego.

ślusarz amator 10.09.2021 21:17
Wystrzelony bo kryzy ma na pierścieniu widzę

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Może pora na inny zespół? To jakiś obowiązek gość z pracownikami TVP? Zbierano na jakoś cel charytatywny czy to była impreza dla Mili, Zewłakai i roboli z tvp?Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:38Źródło komentarza: Hrubieszów: Imprezowy początek wakacji. Mecz z TVP Sport i koncert Zagrobelnego
Reklama
Reklama