Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 03:30
Reklama

20 niebezpiecznych aplikacji. Usuń je ze smartfona, zanim stracisz pieniądze

Smartfony stały się nieodłączną częścią naszej codzienności. Podstawową ich funkcją jest wykonywanie połączeń, jednak nowoczesne urządzenia umożliwiają pobieranie przydatnych na co dzień aplikacji. Niektóre z nich stwarzają jednak zagrożenie, m.in. dla naszych finansów.
20 niebezpiecznych aplikacji. Usuń je ze smartfona, zanim stracisz pieniądze
Autor: iStock

Mają ułatwiać, mogą szkodzić

Co pewien czas użytkownicy Sklepu Play informowani są o tym, że niektóre aplikacje zostały usunięte z wirtualnego marketu. Powodem jest zakwalifikowanie ich do kategorii złośliwego oprogramowania, mogącego pobierać bez naszej wiedzy i zgody informacje lub zasypywać urządzenie niechcianymi reklamami.

Do czego wykorzystywane są przejęte dane?

Jeżeli złodziejom uda się pozyskać informacje, np. dotyczące logowania do portali społecznościowych, mogą wykorzystać je później do podszywania się pod nas. W ten sposób możliwe jest m.in. wyłudzanie pieniędzy popularną w ostatnim czasie metodą „na blika”. Z używanego przez nas konta oszuści przesyłają do osób z listy znajomych informację, że np. nie zadziałała nam karta, a stoimy przy kasie na stacji i nie możemy zapłacić za paliwo. Za tą wiadomością kryje się również prośba o podanie kodu autoryzującego płatność elektroniczną. Chęć pomocy ze strony przyjaciół sprawia, że przystają na „naszą” prośbę, w rzeczywistości przekazując pieniądze przestępcom.

Usuń te aplikacje

Do sieci trafiła aktualna lista zainfekowanych programów, których zadaniem było właśnie wyłudzanie naszych danych. Sklep Play usunął je ze swojej oferty, jednak użytkownicy, którzy już je pobrali, muszą odinstalować złośliwe treści samodzielnie. Poniżej publikujemy nazwy aplikacji, których posiadanie może wiązać się z zagrożeniem:

1. Processing Photo
2. Helicopter Attack – New
3. Assassin Legend – 2020 New
4. Helicopter Shoot
5. App Lock Keep
6. Lockit Master
7. Inwell Fitness
8. PiP Photo
9. Video Downloader
10. Shooting Run
11. Plant Monster
12. Find Hidden
13. Full Email App
14. BITO HASH
15. MR Bitcoin
16. Rugby Pass
17. Flying Skateboard
18. Iron it
19. Status Saver
20. Quick Launcher For Apps


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Może pora na inny zespół? To jakiś obowiązek gość z pracownikami TVP? Zbierano na jakoś cel charytatywny czy to była impreza dla Mili, Zewłakai i roboli z tvp?Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:38Źródło komentarza: Hrubieszów: Imprezowy początek wakacji. Mecz z TVP Sport i koncert Zagrobelnego
Reklama
Reklama