Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 6 lipca 2022 23:50
Reklama

Jak powiat tomaszowski się spisuje

Trwa Narodowy Spis Powszechny. Do tej pory w pow. tomaszowskim najwięcej mieszkańców spisało się w gminach: Krynice, Łaszczów, Susiec i Telatyn i Jarczów. W tej ostatniej spisanych obywateli ostatnio przybyło dzięki uruchomieniu mobilnego punktu samospisu.
Jak powiat tomaszowski się spisuje
Autor: Fot. pixabay.com

Jak poinformował Urząd Statystyczny w Lublinie, tylko w dniach 9-15 sierpnia odsetek osób spisanych w gm. Jarczów wzrósł o 13,12 proc. To był rekordowy przyrost na tle województwa. Zapewne udało się to dlatego, że gmina Jarczów zorganizowała w każdej miejscowości mobilny punkt samospisu. 

 – Narodowy spis rozpoczął się w kwietniu, mamy sierpień. Zauważyliśmy, że mieszkańcy nie odnaleźli się w Internecie z różnych względów. Dlatego podjęliśmy działania, by umożliwić im spisanie się w terminie – tłumaczy Tomasz Tyrka, wójt gm. Jarczów. Mobilne punkty samospisu uruchamiano codziennie w innej miejscowości w gminie, najczęściej w świetlicach.

– W miejscowości Plebanka w ciągu dnia spisali się prawie wszyscy mieszkańcy. Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania – cieszy się Tomasz Tyrka.

Do 16 sierpnia po tym jak mobilny punkt samospisu odwiedził już 12 wiosek w gminie, wójt miał informacje, że spisało się 2218 osób, co daje 66,5 proc. mieszkańców. To powyżej średniej powiatowej i wojewódzkiej, które nie przekraczają 60 procent.

W powiecie tomaszowskim najwięcej mieszkańców spisało się w gminie Krynice. Najmniej w gminach Rachanie i Tarnawatka. Wszyscy muszą zdążyć się spisać do 30 września.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań prowadzony jest raz na 10 lat. Spisanie się to powinność każdego obywatela. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna w wys. nawet 5 tys. zł.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Może pora na inny zespół? To jakiś obowiązek gość z pracownikami TVP? Zbierano na jakoś cel charytatywny czy to była impreza dla Mili, Zewłakai i roboli z tvp?Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:38Źródło komentarza: Hrubieszów: Imprezowy początek wakacji. Mecz z TVP Sport i koncert ZagrobelnegoAutor komentarza: sarmataTreść komentarza: Ciężkie czasy nastają, Kończy sie tania żywność i dominowanie urzędników bez ziemi.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 19:56Źródło komentarza: Jej zdjęcie zobaczył wtedy świat. Jak dziś wygląda Olena Kuryło?
Reklama
Reklama