Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 19:19
Reklama

Jak powiat tomaszowski się spisuje

Trwa Narodowy Spis Powszechny. Do tej pory w pow. tomaszowskim najwięcej mieszkańców spisało się w gminach: Krynice, Łaszczów, Susiec i Telatyn i Jarczów. W tej ostatniej spisanych obywateli ostatnio przybyło dzięki uruchomieniu mobilnego punktu samospisu.
Jak powiat tomaszowski się spisuje
Autor: Fot. pixabay.com

Jak poinformował Urząd Statystyczny w Lublinie, tylko w dniach 9-15 sierpnia odsetek osób spisanych w gm. Jarczów wzrósł o 13,12 proc. To był rekordowy przyrost na tle województwa. Zapewne udało się to dlatego, że gmina Jarczów zorganizowała w każdej miejscowości mobilny punkt samospisu. 

 – Narodowy spis rozpoczął się w kwietniu, mamy sierpień. Zauważyliśmy, że mieszkańcy nie odnaleźli się w Internecie z różnych względów. Dlatego podjęliśmy działania, by umożliwić im spisanie się w terminie – tłumaczy Tomasz Tyrka, wójt gm. Jarczów. Mobilne punkty samospisu uruchamiano codziennie w innej miejscowości w gminie, najczęściej w świetlicach.

– W miejscowości Plebanka w ciągu dnia spisali się prawie wszyscy mieszkańcy. Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania – cieszy się Tomasz Tyrka.

Do 16 sierpnia po tym jak mobilny punkt samospisu odwiedził już 12 wiosek w gminie, wójt miał informacje, że spisało się 2218 osób, co daje 66,5 proc. mieszkańców. To powyżej średniej powiatowej i wojewódzkiej, które nie przekraczają 60 procent.

W powiecie tomaszowskim najwięcej mieszkańców spisało się w gminie Krynice. Najmniej w gminach Rachanie i Tarnawatka. Wszyscy muszą zdążyć się spisać do 30 września.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań prowadzony jest raz na 10 lat. Spisanie się to powinność każdego obywatela. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna w wys. nawet 5 tys. zł.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama