W lipcu Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach potwierdził ASF w liczącym ponad 1,6 tys. tuczników stadzie w Smoryniu. Zwierzęta poddano utylizacji. 18 sierpnia główny lekarz weterynarii poinformował o stwierdzeniu kolejnego ogniska ASF w tej samej miejscowości. – To ognisko wtórne, które wykryto w gospodarstwie kontaktowym po sąsiedzku – mówi Jacek Sak, powiatowy lekarz weterynarii w Biłgoraju.
Stado liczące około 1,8 tys. tuczników trzeba było zabić i zutylizować.
Więcej szczegółów tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.


![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA] Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-warsztaty-makramy-w-jezierni-zdjecia-1764837659-26.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze