Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 10:11
Reklama

Wyprosili go z wesela, więc się zemścił

Za wywołanie fałszywego alarmu odpowie przed sądem 24-latek, który w weekend w jednym z hoteli pod Zamościem włączył system przeciwpożarowy.
Wyprosili go z wesela, więc się zemścił
Autor: Fot. pixabay.com

Była sobotnia (7 sierpnia) noc. W lokalu trwało przyjęcie weselne i nagle zaczęły wyć syreny alarmowe. Wskazywały na to, że doszło do pożaru. Na miejsce ruszyły dwa strażackie zastępy, a także policja. Zarządzono ewakuację. Ale okazało się, że niczego gasić nie trzeba było. Okazało się, że ktoś po prostu uruchomił alarmowy system.

Szybko ustalono winowajcę. To 24-latek z gminy Biłgoraj. Mężczyzna został zatrzymany. Był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że wybił szybę i włączył przycisk przeciwpożarowy, bo... wyproszono go z imprezy.

Swoje zachowanie mężczyzna miał okazję przemyśleć w policyjnym areszcie. Później usłyszał zarzuty wywołania fałszywego alarmu. Prokurator zdecydował, że do rozprawy pozostanie pod policyjnym dozorem.  

– Zgodnie z polskim prawem, kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub też stwarza sytuację mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność organu ochrony bezpieczeństwa mającą na celu uchylenie zagrożenia podlega karze pozbawienia wolności w wymiarze do 8 lat – podsumowuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Kobieta * Znasz facetów chyba. Do 20 z powołaniem a po tym wieku zaczyna działać instynkt. I nie ważne czy ksiądz czy policjant czy wojskowy jak nie uporządkuje sonie instynktów to ma zaburzeniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:56Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: KlerTreść komentarza: Znacie aferę a Kleszczewa na trasie Hrubieszów Zamoście. To jest wypadkowa trzymania celibatu dla księży, Chce być w celibacie to zakon a tak afera za aferąData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:51Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: Jak to w kabarecie byłoTreść komentarza: Hahaha nawet mój autorytet dopadli, Pewnie sprawa w Otwocku.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:46Źródło komentarza: Waszczykowski zakpił z materiału „Wiadomości”. Teraz się tłumaczyAutor komentarza: Państwo w PaństwieTreść komentarza: szpitaleData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Wpadka „Wiadomości” TVP. Rozszerzyli Unię Europejską
Reklama
Reklama