Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 02:01
Reklama

Podpalacz punktu szczepień na wolności. Nagroda wciąż czeka

Trwają poszukiwania sprawcy podpaleń mobilnego punktu szczepień i stacji Sanepid w Zamościu.
Podpalacz punktu szczepień na wolności. Nagroda wciąż czeka

Nocą 2 sierpnia podpalono mobilny punkt szczepień i budynek zamojskiego sanepidu. Policja opublikowała filmik z kamer miejskiego monitoringu na którym widać mężczyznę, który podpala punkt szczepień, a potem drugi pokazujący jak  podpalacz wybija szyby w piwnicach sanepidu, wrzuca kanistry i je podpala. Policja nadal szuka sprawcy podpaleń. 

 

Podpalenie mobilnego punktu szczepień w Zamościu - zapis z monitoringu

Obydwa pożary łączy tan sam motyw: zaatakowany został mobilny punkt szczepień przeciw COVID19 i budynek sanepidu, który kojarzy się w walką i przeciwdziałaniem epidemiom. Z tym, że w gmachu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zamościu nie przechowuje się szczepionek przeciw COVID-19. Nie zostawia się ich także w mobilnym punkcie szczepień. Szczepionki te dostarczane są doraźnie tuż przed szczepieniem, w ilości dawek zaplanowanych na dany dzień.

Po podpaleniu mobilnego punktu szczepień w Zamościu i piwnic w sanepidzie policja objęła całodobową ochroną te obiekty.

 

Podpalacz przy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zamościu - materiał KMP Zamość

 

- Nie chodzi jedynie o bezpieczeństwo mienia. Ważniejsze jest, aby w pełni bezpiecznie czuły się zarówno osoby szczepione jak i personel medyczny wykonujący te szczepienia. Wzmożonym nadzorem objęto budynek sanepidu. Stacja monitorowana jest z dość dużą częstotliwością wzmożonymi patrolami, zwłaszcza po południu, po godzinach pracy tej instytucji – informuje st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy Miejskiej Komendy Policji w Zamościu.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Edward 11.08.2021 08:30
Posłuchajcie tego: https://www.youtube.com/watch?v=Q1_eWnncVRk

Henia 11.08.2021 08:16
Prowokacja, ktora ma podzielic polakow. Chca zrobic terrorystów i bandytow i przede wszystkim antyszczepionkowcow z ludzi ktorzy nie chca sie szczepic bo maja do tego po prostu prawo.

Edward 10.08.2021 13:49
Policja ma złapać swojego, hehe.., przecież wiem że te podpalenia to ustawka i prowokacja służb.

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama