Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 19:30
Reklama

Pogoda wkrótce się zmieni. Niektórzy z nas będą zadowoleni

Części z nas coraz trudniej poradzić sobie z falą upałów. Cała Polska zmaga się też z ulewnymi deszczami i niszczycielskimi burzami. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej sprawdzili, jakie zmiany w pogodzie szykują się przez kolejne dwa tygodnie.
Pogoda wkrótce się zmieni. Niektórzy z nas będą zadowoleni
Autor: iStock

Sierpień przyniesie zmiany

Jeśli gorące powietrze nie pozwala ci na spokojny sen, synoptycy mają dobrą wiadomość. Wkrótce upały ustąpią i pozwolą odpocząć od „tropikalnych nocy”. Czasowo odejdą też burze i ulewne deszcze. Jeszcze tylko do końca lipca będziemy zmagać się z wysokimi temperaturami, które nierzadko utrudniają podstawowe funkcjonowanie. Żar lejący się z nieba nie tylko obniża samopoczucie i siły, ale może spowodować np. niebezpieczne dla zdrowia udary. Według prognoz synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej chłodniejsze powietrze przybędzie do Polski razem z początkiem sierpnia. 

Koniec tropikalnych nocy

Takim mianem określa się noce, podczas których utrzymuje się temperatura wyższa niż 20 st. C. Wiele z nas odczuwa wówczas problemy ze spaniem i nadmiernym poceniem. Jeśli taka sytuacja utrzymuje się przez dłuższy czas, może wpłynąć na poczucie ogólnego przemęczenia. W takim stanie trudniej jest nam skupić się na pracy i codziennych obowiązkach. Według IMGW upały powrócą do nas dopiero 9 sierpnia, dzięki czemu noce również będą chłodniejsze. Pogoda zatem pozwoli od siebie odpocząć.

Czwartek przyjemny i ciepły

Temperatura utrzyma się w całym kraju na podobnym poziomie i wyniesie 24 – 26 st. C. Jedynie mieszkańcy północy mogą spodziewać się aż 31 kresek na swoich termometrach. Na zachodzie i północy prognozowane są przelotne deszcze. Rejony południowo-zachodnie obarczone są jednak ryzykiem wystąpienia burz i porywistego wiatru.

Piątek przejściowy z burzami i deszczem

W piątek pogoda zacznie się zmieniać. Na wschodzie może być nadal upalnie, nawet do 31 st. C. W pozostałych rejonach temperatura wyniesie od 24 do 28 st. C. Miejscami mogą wystąpić silne wyładowania atmosferyczne oraz wzmożone deszcze, co będzie efektem przemieszczania się chłodnego frontu atmosferycznego, który dotknie przede wszystkim mieszkańców południowej części kraju. Kolejne wyładowania pojawią się dopiero w środę, czwartek i piątek następnego tygodnia.  


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TomekTreść komentarza: Co za patologia. Prokurator cymbał,ksiądz idiota.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 18:50Źródło komentarza: Wysyłał do mężatki obrzydliwe wiadomości. Prokuratura odpuszcza księdzu Andrzejowi DębskiemuAutor komentarza: ltmTreść komentarza: Dokładnie. Ale tego nie da się zrobić, bo to nie jest żadna obwodnica tylko część drogi ekspresowej. Zjazdy nie mogą być częściej niż co 10 km... A pani Miziuk nie ma pojęcia o czym mówi. Jadąc z Listopadowej na Kościuszki obwodnicy będę szukać. Może do UM niech zaczną dojeżdżać obwodnicąData dodania komentarza: 12.08.2022, 18:49Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: KrzyśTreść komentarza: Największą przemianę przejdzie Rynek, który będzie wyłączony z ruchu. Zniknie rondo, a cały plac stanie się strefą rozrywki, rekreacji, relaksu dla wszystkich tomaszowian i turystów. Do chwili obecnej na tomaszowskim rynku jedynym miejscem dla turystów było MUZEUM. Obchody 400-lecia Tomaszowa minęły i nasze władze postanowiły zlikwidować MUZEUM ze strefy rozrywki, rekreacji, relaksu. Po prawie 40-latach MUZEUM zostało zmuszone do opuszczenia swojej dotychczasowej lokalizacji. Co zniknie jeszcze z centrum miasta.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 18:48Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: LTMTreść komentarza: Ty LZA... .. Nie wiesz że Zamość nie leży na Roztoczu??Data dodania komentarza: 12.08.2022, 18:42Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: Specjaliści co przejadą się na WęgryTreść komentarza: W sumie mam większe pojęcie o broni niż opłacany starszy szeregowy za 4 tyś mieś, co uczy sie zasady działania zamka w hałbicoarmacie, czy zasad balistyki,Data dodania komentarza: 12.08.2022, 17:35Źródło komentarza: Gmina Hrubieszów: Za 2 lata będzie podziemne centrumAutor komentarza: Różo KrzyżowiecTreść komentarza: O masz. Polka a czemu Netugorie , Fatima a nie Lourdes? Jak ktoś wierzy w cuda to go w domu nawiedzi .Data dodania komentarza: 12.08.2022, 17:26Źródło komentarza: Odebrał sobie życie po tym, jak matka zginęła w wypadku autokaru w Chorwacji
Reklama
Reklama