Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 23 lipca 2026 07:25
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Piłka ręczna: Padwa poznała terminarz

Energa Warmia Olsztyn będzie pierwszym przeciwnikiem Padwy Zamość w rozgrywkach centralnej I ligi. Inauguracyjną kolejkę zaplanowano 18, 19 września.
Piłka ręczna: Padwa poznała terminarz
Z pewnością inauguracyjnego meczu zamościan nie mogą doczekać się również kibice żółto-czerwonych.

Za niewiele ponad dwa miesiące żółto-czerwoni rozpoczną rywalizację na szczeblu ogólnopolskim, czyniąc kolejny krok do przodu w rozwoju klubu. Na „dzień dobry” do hali OSiR zawita Energa Warmia Olsztyn, czyli zwycięzca rozgrywek w grupie A I ligi. Warto przypomnieć, że olsztynianie wzięli udział w Turnieju Mistrzów, w którym ulegli KPR Legionowo 27:36 oraz pokonali Orlen Upstream SRS Przemyśl 34:31.

- Zaczynamy z wysokiego „c”, bo gramy mecz z zespołem z Olsztyna, który został zwycięzcą jednej z grup pierwszej ligi. Jako były zawodnik tego zespołu wiem, że czeka nas bardzo trudna przeprawa. Inna sprawa, że patrząc na skład całej Ligi Centralnej, doskonale wiemy, że nie będzie żadnego łatwego meczu. A jeżeli Padwa chce nawiązać walkę o czołówkę tej ligi, to mecze u siebie musi wygrywać. Miejmy nadzieję, że już z naszymi niesamowitymi kibicami na trybunach. Szczerze mówiąc, to nie mogę się już doczekać pierwszego gwizdka w walce o punkty! Przed nami historyczny sezon. Coś, na co pracowaliśmy ostatnie lata, staje się faktem – w takich słowach skomentował terminarz Tomasz Fugiel z Padwy Zamość.

W pierwszej rundzie rozgrywek, która potrwa do 23 stycznia 2022 r. Padwa podejmie w Zamościu: Nielbę Wągrowiec (02-03.10), MKS Grudziądz (16-17.10), AZS AWF Biała Podlaska (30.10), Siódemkę-Miedź-Huras Legnica (20-21.11), GKS Autoinvest Żukowo (04-05.12) oraz MKS Wieluń (11-12.12).

Gdy zamojscy szczypiorniści rozgrywają już w głowach pierwsze boje, władze klubu dopinają budżet.

- Na pewno ze względu na dalekie wyjazdy i noclegi musimy przygotować budżet co najmniej o kilkanaście procent większy. Jesteśmy właśnie w okresie rozmów ze sponsorami, jest dobra wola naszych partnerów, więc wierzę, że podołamy temu zadaniu – nie ukrywa wiceprezes Padwy Sławomir Tór.

Wiadomo już, że w Padwie w przyszłym sezonie zobaczymy nowego bramkarza, który zastąpi Damiana Procho.

- Proszę o jeszcze chwilę cierpliwości w sprawach transferowych. W kadrze naszego zespołu na pewno nie dojdzie do żadnych rewolucji, a o nowych twarzach poinformujemy wkrótce – ucina Sławomir Tór.

Padwa wróci do treningów 2 sierpnia (poniedziałek). Ze względu na planowany remont hali OSiR cześć zajęć będzie odbywać się w Nieliszu.  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: nauczyciel Treść komentarza: Jak na to patrzę to dochodzę do wniosku że ci ludzie traktują Polske jako żerowisko!nie tylko w Bilgoraju Data dodania komentarza: 22.07.2026, 18:08 Źródło komentarza: Zawrotne podwyżki dla władzy w Biłgoraju, choć miasto ma ponad 51 mln zł zadłużenia Autor komentarza: Ciszy nocnej nie ma!! Treść komentarza: Jaka cisza nocna gdzie??te wyjące motory i samochody po 22 I to miedzy blokami Data dodania komentarza: 22.07.2026, 13:40 Źródło komentarza: Zamość: Turystyczna wizytówka czy „miasto-sypialnia”? Starówka w ogniu sporu o ciszę nocną Autor komentarza: Brawo Treść komentarza: POdwyżki teraz nazywają nowymi cenami hiPOkryzja Data dodania komentarza: 22.07.2026, 12:02 Źródło komentarza: Hrubieszów: Nowe opłaty za śmieci i ścieki Autor komentarza: Kondolencje Treść komentarza: Takie kominy KORYTO+ też w Hrubieszowie Data dodania komentarza: 22.07.2026, 12:00 Źródło komentarza: Zawrotne podwyżki dla władzy w Biłgoraju, choć miasto ma ponad 51 mln zł zadłużenia Autor komentarza: HiPOkryzja Treść komentarza: Dyktatura Tfusska zafundowała kominy płacowe i prywatyzacyjny upadek szpitali. Szykują dla emerytów i ręcistów uchwałę by mogli przechodzić na czerwonym co zmniejszy o 90% wydatki budżetu Data dodania komentarza: 22.07.2026, 11:57 Źródło komentarza: Szokujące kulisy pracy na SOR-ach Autor komentarza: Mm Treść komentarza: Patrz w lusterka, motocykle 150km/h+ są wszędzie. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 22:32 Źródło komentarza: Zamość: Motocyklistka uderzyła w tył audi. 33-latka trafiła do szpitala
Reklama
Reklama
Reklama