Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 01:28
Reklama

Zamość: Sejm też chce Akademii Zamojskiej

Projekt utworzenia Akademii Zamojskiej poparł Sejm. Posiedzenie Senatu jest planowane między 21 a 23 lipca.
Zamość: Sejm też chce Akademii Zamojskiej
Poseł Sławomir Zawiślak jest bardzo zadowolony z czwartkowego głosowania nad ustawą. Podkreśla, że sam opowiedział się "za" poprawkami KO i Lewicy, które zakładały, że umowy pracowników UPZ nie wygasną po utworzeniu Akademii Zamojskiej. Ostatecznie jednak one w głosowaniu przepadły.
Autor: Fot. facebook.com

Przypomnijmy, że projekt ustawy zakłada, że nowa uczelnia zostałaby utworzona na bazie obecnej Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Miałaby przejąć cały jej majątek i studentów, również tych, którzy pomyślnie przejdą przez trwającą obecnie rekrutację. Dotyczy to również pracowników UPZ, jednak ich umowy wygasną po upływie 3 miesięcy od daty wejścia w życie nowej ustawy, o ile wcześniej nie zostaną im zaproponowane nowe warunki lub te propozycje, które padną, zostaną odrzucone. Nowego rektora powołać ma minister edukacji i nauki.

Co na to władze UPZ? 

 – Takie są realia i tyle... Trudno to jakkolwiek komentować – mówi z nieukrywanym smutkiem dr hab. Andrzej Samborski, rektor UPZ. Dodaje, że obecna sytuacja z pewnością nie ułatwi uczelni pracy w trakcie trwającej właśnie rekrutacji. 

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Xxxx 15.07.2021 22:38
Jak zawsze do koryta wiedza gdzie sie dostac tylko dlaczego nie wczesniej niz terazniejsze wladze tyle zainwestowaly zwlaszcza studia licencjackie z pielegniarstwa, ile pism, przygotowan pracy aby zrobic tak pieknie sale symulacji. Juz raz tez przejeli uczelnie i poszla bankructwo teraz nastepną chcą do tego doprowadzic. Trzeba miec pojecie co z czym, ale coz nasz p.Wnuk wszystko zrobi jak kase czuje.

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama