Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 03:39
Reklama

Piłka ręczna: W oczekiwaniu na terminarz

Znamy już stawkę czternastu pierwszoligowców, wśród których jest oczywiście Padwa Zamość.
Piłka ręczna: W oczekiwaniu na terminarz
Tomasz Fugiel i spółka odpoczywają, czekając z niecierpliwością na terminarz rozgrywek.

ZPRP poinformował, że dzikie karty otrzymały Śląsk Wrocław i Nielba Wągrowiec, które zajęły w swoich grupach I ligi czwarte lokaty. Dla żółto-czerwonych oznacza to kolejne dwa dalekie wyjazdy. Ligowa geografia jest dla zamościan nieubłagana i co najmniej ośmiokrotnie będą musieli podróżować na mecz z noclegiem.

 – Wiedzieliśmy, jakie wyzwanie nas czeka, więc wykorzystujemy okres przedsezonowy w celu dopinania umów sponsorskich i spraw organizacyjnych. Koszty rywalizacji w I lidze centralnej będą o wiele wyższe niż w minionym sezonie, więc musimy zbilansować budżet. Dopinamy też kwestie kadrowe, choć w tej mierze rewolucji proszę się nie spodziewać. W przypadku remontu hali OSiR będziemy trenować gościnnie w Nieliszu. Jesteśmy już po ustaleniach z naszym partnerem – Urzędem Gminy w Nieliszu, który użyczy nam swojego obiektu – mówi wiceprezes Padwy Sławomir Tór.

Jak udało się nam ustalić, wszyscy główni sponsorzy żółto-czerwonych potwierdzili gotowość dalszego wsparcia. Nadal nie znamy natomiast terminarza rozgrywek. Wiele wskazuje jednak, że liga ruszy w połowie września.

 – Z przygotowaniami do sezonu startujemy 2 sierpnia. W okresie przygotowawczym mamy propozycję gry w turnieju organizowanym przez KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Jesteśmy też po słowie odnośnie sparingu ze Stalą Mielec – informuje trener zamojskiej Padwy Marcin Czerwonka.  

W centralnej I lidze wystąpią zespoły z miejsc od pierwszego do trzeciego lub czwartego z czterech grup pierwszoligowych ubiegłego sezonu. Z grupy A zakwalifikowały się Warmia Olsztyn, MKS Grudziądz, GKS Żukowo i Nielba Wągrowiec, z grupy B Stal Gorzów, Ostrovia Ostrów Wielkopolski, Miedź Legnica i Śląsk Wrocław, z grupy C KPR Legionowo, AZS AWF Biała Podlaska i MKS Wieluń, a z grupy D – SRS Przemyśl, Padwa Zamość i Zagłębie Sosnowiec.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Może pora na inny zespół? To jakiś obowiązek gość z pracownikami TVP? Zbierano na jakoś cel charytatywny czy to była impreza dla Mili, Zewłakai i roboli z tvp?Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:38Źródło komentarza: Hrubieszów: Imprezowy początek wakacji. Mecz z TVP Sport i koncert Zagrobelnego
Reklama
Reklama