Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 09:20
Reklama

Klasa okręgowa: Tanew mistrzem!

Grom Różaniec i Łada 1945 Biłgoraj spadły z IV ligi, ale powiat biłgorajski będzie miał swojego przedstawiciela na tym szczeblu piłkarskiej rywalizacji. Mistrzostwo klasy okręgowej i awans wywalczyła rewelacyjna w tym sezonie Tanew Majdan Stary.
Klasa okręgowa: Tanew mistrzem!

Z awansu do IV ligi Tanew cieszyła się na stadionie w Tereszpolu-Zaorendzie. Tam podopieczni trenera Krzysztofa Surmy wygrali z Orłem 6:0 (1:0). Mogli odnieść wyższe zwycięstwo. Karnego, podyktowanego za faul Patryka Albingiera na Michale Skubisie nie wykorzystał Tomasz Blicharz – jego strzał obronił bramkarz Paweł Brodziak. Ponadto goście zaprzepaścili kilka dogodnych sytuacji podbramkowych. W poprzeczkę bramki Orła strzelił Bartłomiej Gontarz, a w słupek – Łukasz Kusiak. Od 75 minuty gospodarze grali w dziesięciu, gdyż czerwoną kartką za faul na Skubisie daleko poza polem karnym ukarany został Brodziak. Jego miejsce w bramce zajął wówczas Rafał Stępień.

– Wygraliśmy wysoko, ale nie było to dla nas łatwe spotkanie – twierdzi Surma.

Tanew chce grać w IV lidze, choć jeszcze wiele przed nią do zrobienia.

– Sam się zastanawiam, co to teraz będzie. Musimy przede wszystkim poszukać ludzi do gry, bo kadra naszego zespołu nie jest liczna. Skład musi być wzmocniony. No i nie wiadomo, co z boiskiem. Nasze w Majdanie Starym nie spełnia czwartoligowych wymogów. Wójt Jarosław Piskorski, były piłkarz i trener Tanwi, nie chce, byśmy grali poza gminą Księżpol, np. w Soli czy Biłgoraju, dlatego możliwe jest to, że będziemy korzystali z obiektów Relaksu Księżpol – mówi Surma.

 

Orzeł – Tanew 0:6 (0:1)

Gole: 0:1 Skubis 16, 0:2 T. Blicharz 48, 0:3 Ł. Kusiak 59, 0:4 Albingier 62 (samobójczy), 0:5 Siembida 68, 0:6 Micyk 80.

Orzeł: Brodziak – Kulasza (81 Szponar), P. Pieczykolan, Albingier, Kozerak – Stępień, M. Pieczykolan (58 Szyderski), Wujec, Radosław Sarzyński, Oszmaniec – J. Róg (72 Kiełbus); trener Pardo.

Tanew: Kniaź – Papierz, Margol (75 Olszewski), Siembida, Dziura – Rymarz (68 Micyk), Raduj, Ł. Kusiak, T. Blicharz, Skubis – Gontarz (82 Janda); trener Surma.

Czerwona kartka: Brodziak 75 (Orzeł). Sędziował: Swacha (Zamość).


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
styx 03.07.2021 23:07
TANEW STCHÓRZYŁA...

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: pasypasyTreść komentarza: "Pasy malowane w technologii cienkowarstwowej szybciej się zużywają, a co za tym idzie częściej trzeba je odnawiać." To po co stosować taką technologię? Nie można pomalować grubiej? Na Piłsudskiego już widziałem jakieś powycierane oznaczenia a dopiero co skończyli malować...Data dodania komentarza: 07.07.2022, 08:43Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: WaldemarTreść komentarza: Wywłaszczenia to barbarzyństwo prywatna własność człowieka to jego życie które chcecie mu odebrać na to nie ma zgody teraz i w przyszłości .Każdy rząd który wyciąga ręce po czyjąś własność powinien zostać usunięty aby ludzie mogli żyć w spokoju a nie w ciągłym stresie że władza odbierze im wszystko co mają i wyrzuci na brukData dodania komentarza: 07.07.2022, 04:05Źródło komentarza: Gm. Zamość: Przeciwko kolei CPK protestowali w WarszawieAutor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? Sprawdzamy
Reklama
Reklama