Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 18 sierpnia 2022 11:53
Reklama

Klasa okręgowa: Tanew mistrzem!

Grom Różaniec i Łada 1945 Biłgoraj spadły z IV ligi, ale powiat biłgorajski będzie miał swojego przedstawiciela na tym szczeblu piłkarskiej rywalizacji. Mistrzostwo klasy okręgowej i awans wywalczyła rewelacyjna w tym sezonie Tanew Majdan Stary.
Klasa okręgowa: Tanew mistrzem!

Z awansu do IV ligi Tanew cieszyła się na stadionie w Tereszpolu-Zaorendzie. Tam podopieczni trenera Krzysztofa Surmy wygrali z Orłem 6:0 (1:0). Mogli odnieść wyższe zwycięstwo. Karnego, podyktowanego za faul Patryka Albingiera na Michale Skubisie nie wykorzystał Tomasz Blicharz – jego strzał obronił bramkarz Paweł Brodziak. Ponadto goście zaprzepaścili kilka dogodnych sytuacji podbramkowych. W poprzeczkę bramki Orła strzelił Bartłomiej Gontarz, a w słupek – Łukasz Kusiak. Od 75 minuty gospodarze grali w dziesięciu, gdyż czerwoną kartką za faul na Skubisie daleko poza polem karnym ukarany został Brodziak. Jego miejsce w bramce zajął wówczas Rafał Stępień.

– Wygraliśmy wysoko, ale nie było to dla nas łatwe spotkanie – twierdzi Surma.

Tanew chce grać w IV lidze, choć jeszcze wiele przed nią do zrobienia.

– Sam się zastanawiam, co to teraz będzie. Musimy przede wszystkim poszukać ludzi do gry, bo kadra naszego zespołu nie jest liczna. Skład musi być wzmocniony. No i nie wiadomo, co z boiskiem. Nasze w Majdanie Starym nie spełnia czwartoligowych wymogów. Wójt Jarosław Piskorski, były piłkarz i trener Tanwi, nie chce, byśmy grali poza gminą Księżpol, np. w Soli czy Biłgoraju, dlatego możliwe jest to, że będziemy korzystali z obiektów Relaksu Księżpol – mówi Surma.

 

Orzeł – Tanew 0:6 (0:1)

Gole: 0:1 Skubis 16, 0:2 T. Blicharz 48, 0:3 Ł. Kusiak 59, 0:4 Albingier 62 (samobójczy), 0:5 Siembida 68, 0:6 Micyk 80.

Orzeł: Brodziak – Kulasza (81 Szponar), P. Pieczykolan, Albingier, Kozerak – Stępień, M. Pieczykolan (58 Szyderski), Wujec, Radosław Sarzyński, Oszmaniec – J. Róg (72 Kiełbus); trener Pardo.

Tanew: Kniaź – Papierz, Margol (75 Olszewski), Siembida, Dziura – Rymarz (68 Micyk), Raduj, Ł. Kusiak, T. Blicharz, Skubis – Gontarz (82 Janda); trener Surma.

Czerwona kartka: Brodziak 75 (Orzeł). Sędziował: Swacha (Zamość).


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
styx 03.07.2021 23:07
TANEW STCHÓRZYŁA...

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: HrubieszowianinTreść komentarza: Jak dzwonisz na SOR że potrzebujesz pomocy to mówią że karetki nie ma proszę przyjechać a tu takie pieniążki sa wypłacane.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:55Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Sytuacja finansowa miasta jest nieciekawa nie wiem skat taki pesymist przecierz miasto wyludnia się a w mieście dochodowego przemysłu brakData dodania komentarza: 18.08.2022, 07:47Źródło komentarza: Hrubieszów: Będą kolejne obligacjeAutor komentarza: JaTreść komentarza: Ja palę gazem i tylko tym !!! , Chyba mam dostać 500 dopłaty do gazu a w sumie to gazownia a nie ja gotówkę otrzyma i co będę siedział w domu w futrze z jutro i czapką uszatka.A sąsiad biznesmen ma kominek i łapy wyciągnie po kasę 😀a tak nazeka???Data dodania komentarza: 18.08.2022, 07:15Źródło komentarza: 3 tysiące złotych na węgiel. Już można składać wnioski [WZÓR]Autor komentarza: OjojTreść komentarza: Jeszcze chwila takiego zarządzania i to miasto zostanie zlicytowane. Tak się kończy budowanie zamków na piasku. Coraz więcej ludzi przegląda na oczy i dowiaduje się, że rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej niż to co wypisuje się na fejsbuczku.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 23:28Źródło komentarza: Hrubieszów: Będą kolejne obligacjeAutor komentarza: lepsza zmianaTreść komentarza: O masz żyć nie umierać. a nawet chyba 5 lat nie rządziData dodania komentarza: 17.08.2022, 22:53Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: NeonowkaTreść komentarza: Tutaj leży pewien Jerzy. Pokój jego duszy. W prawo metr w lewo metr leżą jego uszy.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 21:49Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitala
Reklama
Reklama