Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 10:49
Reklama

Bełżec: Leży, ale już nie wycieka

Kto i kiedy zabierze chemikalia, które składowane są w Bełżcu? Na razie nie wiadomo.
Bełżec: Leży, ale już nie wycieka
Autor: Fot. pixabay.com

Niemiec chętnie sprzedał, bo pewnie się kończył termin ważności towaru. Ukrainiec kupił, bo towar zapewne był tani. Do ojczyzny towaru jednak nie dowiózł. Ponad 40 ton środków chemicznych utknęło w Bełżcu. Pocieszające jest tylko to, że jednak nie są to, jak uważano, odpady niebezpieczne.

Kiedy jakiś towar leży w miejscu, które jest magazynem celnym, to choćby to był tylko plac, to powodów do niepokoju nie ma. Gorzej, kiedy spod opakowań zaczyna „coś” wyciekać. Mieszkańcy Bełżca zaalarmowali wójta, że tak właśnie się dzieje, a ten wszczął postępowanie administracyjne i zarządził przeprowadzenie oględzin tego miejsca.

"Z informacji uzyskanej przez Urząd Gminy Bełżec wynika, że na terenie przedmiotowej nieruchomości zgromadzone zostały odpady niebezpieczne o kodzie 20 01 29 – detergenty zawierające substancje niebezpieczne w ilość  44 mg” – napisał wójt w zawiadomieniu o przeprowadzeniu oględzin i zamieścił je na stronie BIP gminy i na tablicy ogłoszeń w budynku urzędu.

Oględziny odbyły się w ub. tygodniu. Uczestniczyli w nich pracownicy urzędu gminy, przedstawiciele Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska i przedsiębiorca, który ma nieruchomość przy ul. Rzeszowskiej, gdzie złożono wspomniane detergenty.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Eko gmina UK 30.06.2021 08:49
Tak ukraińcy z nami lecą w bambuko a władze nic nie robią .Czarnobyl zrobią drugi .Fajnie mieszkać w tej gminie ,brud ,smród . kiła i trucizna .

MONIKA 29.06.2021 22:10
Cześć panowie, mam na imie Monika. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/monika26

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OloTreść komentarza: No już całkiem kogoś poyebało. Wszystko dajmy Ukraińcom za darmo, ciekawe czy oni też by tak zrobili? Utrzymujmy ich, dawajmy wszystko za darmo a Polak niech na to zapierdala.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 09:12Źródło komentarza: Zamość: Bilety w zoo drożeją od 1 lipca [CENNIK]Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Skat takie wyliczenia porównałem je z wyliczanka kiedy rządziła koicja PO i PsL wyszło mi że kosztu obsługi władzy były wyższe od przychodów jakie deklarował w/w rząd skat taka troska i skąd te wyliczanki pNstwo wzięli skoro jeszcze niema danych GUSData dodania komentarza: 03.07.2022, 08:00Źródło komentarza: Każdy z nas musiał dorzucić do wydatków publicznych pond 30 tysięcyAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Siedziało się na trzepaku i się KLEŁO aż przyszedł Donatan i zrobił gwiazdęData dodania komentarza: 03.07.2022, 07:08Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Poprostu dobrych nauczycieli nie ma odeszli, zostali tylko mierni bo oni biorą wszystko co się da żeby zarobić kasę i takie są później efekty nauczania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaci
Reklama