Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:15
Reklama

Trzy osoby oszukane na internetowych transakcjach

Troje mieszkańców powiatu biłgorajskiego straciło pieniądze z powodu oszustów grasujących w internecie. Kobieta chciała sprzedać tapczany, młody mężczyzna wkrętarki a trzecia osoba chciała pomóc kuzynowi i przekazała kody BLIK. Wszyscy zgłosili się na policję w ostatni weekend.
Trzy osoby oszukane na internetowych transakcjach
Autor: Fot. pixabay.com

21-latek na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawił do sprzedaży dwie wkrętarki. Skontaktowała się z nim osoba zainteresowana kupnem i podesłała link. Młody człowiek kliknął w niego, wpisał numer swojego konta, login i hasło, a później odkrył, że z rachunku zniknęło 450 zł.

– Podobnie rzecz miała się w przypadku 41-latki, która wystawiła do sprzedaży dwa tapczany. Ona również otrzymała link, podała swoje dane i wygenerowane kody w efekcie czego straciła prawie 2 tys. zł – relacjonuje Joanna Klimek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Kolejnym oszukanym jest 31-latek, który przez komunikator otrzymał od kuzyna prośbę o pomoc i przesłanie kodów blik. Zgodził się na to, myśląc że rzeczywiście ma do czynienia z krewnym i stracił łącznie 2 tys. zł. Później dowiedział się, że ktoś po prostu włamał się na konto krewnego.

Policjanci poszukują oszustów i apelują o ostrożność podczas transakcji internetowych.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: onTreść komentarza: Jak byś Esterko tego uniknęła? Alko byś nie sprzedała czy coś.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:48Źródło komentarza: Hrubieszów: Zabił nożem kuzynaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Czekamy na oficjalne otwarcie i możliwość pooglądania wewnątrz na zew.natrz prezentuje się na prawdę okazałe. jako wizytówka miasta czekamy na zakończenie pracData dodania komentarza: 09.08.2022, 16:27Źródło komentarza: Hrubieszów: Gmach byłego Syndykatu Rolniczego wyremontowany. "Perła" odzyskała blaskAutor komentarza: ZamościakTreść komentarza: TyPOwe dla bolszewika. Ale brać emeryturę (wypracowaną za zabijanie Polaków) to można ?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 15:36Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: qdTreść komentarza: Tam, tu, tej, tamtejszy, tutejszy... zęby bolą jak się to czyta. Nie jesteśmy durni, przecież wiadomo że chodzi o HorodłoData dodania komentarza: 09.08.2022, 12:12Źródło komentarza: Gm. Horodło: Bronią jedynej poczty w gminieAutor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobiety
Reklama
Reklama