Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 07:07
Reklama

Tarnogród: TOK - otwarci na kulturę

Tarnogród jest otwarty na kulturę. Okazja do świętowania była podwójna: otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury po remoncie oraz otwarcie 46. Międzywojewódzkiego Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych.
Tarnogród: TOK - otwarci na kulturę
Otwarcie TOK po generalnym remoncie.

Zmiany dotknęły całe wnętrze ośrodka – powiedział po zakończeniu generalnego remontu ośrodka kultury burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec. Kompleksowo przebudowana została m.in. sala widowiskowa, a z myślą o sejmikach powstała nowa scena teatralna. Warta ponad 6 mln zł inwestycja w połowie współfinansowana została ze środków zewnętrznych. Pisaliśmy o tym w kwietniu, natomiast oficjalnie TOK został otwarty 11 czerwca. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali dyrektor TOK Renata Ćwik, prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Kultury Teatralnej Lech Śliwonik, były dyrektor TOK i „ojciec tarnogrodzkich sejmików” Władysław Dubaj, burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec, wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa oraz ks. dziekan Jerzy Tworek, proboszcz miejscowej parafii.

Zbiegło się to w czasie z otwarciem 46. Międzywojewódzkiego Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych, w którym uczestniczyły teatralne grupy z województw lubelskiego, podkarpackiego i mazowieckiego. – Które zespoły zostaną nominowane do ogólnopolskiego sejmiku dowiemy się niebawem, ponieważ komunikat ogłoszony zostanie po zakończeniu wszystkich regionalnych konkursów – informuje Monika Komosa z TOK.

Przypomnijmy, że 38. Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej w Tarnogrodzie odbędzie się w październiku.

13 czerwca z kolei był Dniem Otwartym w TOK. Dla odwiedzających przygotowano mnóstwo atrakcji. Goście byli zachwyceni nowymi wnętrzami domu kultury oraz jakością dźwięku i obrazu w klimatyzowanej sali nowego tarnogrodzkiego kina.


Na scenie zespół Zorza z Dereźni


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
młody 28.06.2021 05:59
A czarny tam po co?

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WaldemarTreść komentarza: Wywłaszczenia to barbarzyństwo prywatna własność człowieka to jego życie które chcecie mu odebrać na to nie ma zgody teraz i w przyszłości .Każdy rząd który wyciąga ręce po czyjąś własność powinien zostać usunięty aby ludzie mogli żyć w spokoju a nie w ciągłym stresie że władza odbierze im wszystko co mają i wyrzuci na brukData dodania komentarza: 07.07.2022, 04:05Źródło komentarza: Gm. Zamość: Przeciwko kolei CPK protestowali w WarszawieAutor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? Sprawdzamy
Reklama
Reklama