Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 19:14
Reklama

Sezon na kąpieliskach

Wakacje za pasem. Sprawdziliśmy przygotowanie kąpielisk w regionie do sezonu. Nie w każdym przypadku wygląda to dobrze.
Sezon na kąpieliskach
Stawy Echo w Zwierzyńcu to jedno z bardziej malowniczych miejsc w regionie i przez to popularnych. Plażowicze pojawili się tutaj już w Boże Ciało, a najbardziej spragnieni kąpieli wchodzili do wody.
Autor: Fot. A. Szewc

Jest woda, jest piach, są w planach atrakcje, a nawet plenerowe imprezy. Do rozpoczęcia sezonu zostało kilka dni. I choć na Zamojszczyźnie jest gdzie plażować i pływać, to wciąż nie ma pewności czy wszędzie uda się z tego skorzystać pod okiem ratowników.

Plaża jest oczyszczona, pobronowana, wyrównana. Mamy nad zalewem więcej punktów gastronomicznych, a w samym Majdanie Sopockim od zeszłego roku przybyło miejsc noclegowych. Sezon zapowiada się dobry – mówi Krzysztof Łagowski, inspektor ds. turystyki w Urzędzie Gminy Susiec. Ratownicy na tym kąpielisku powinni być obecni zaraz po ostatnim szkolnym dzwonku: w sobotę, 26 czerwca i strzec kąpiących się do 31 sierpnia. 

Tradycyjnie planowana jest też impreza na otwarcie letniska. Przygotowuje ją susiecki GOK. – Szczegóły są jeszcze dopinane, ale wiadomo, że festyn odbędzie się 4 lipca, zacznie się po południu, jak zawsze na parkingu przy zalewie. I jak zawsze będzie wiele różnych atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla młodzieży i dorosłych. Nie zabraknie też występów artystycznych – zdradza Joanna Kowalczuk, dyrektor GOK w Suścu.

A co z zalewem w Zamościu? Jak będzie w Biszczy i innych miejscowościach? Czy kąpielisko ruszy w Zwierzyńcu? Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Najbiżej 28.06.2021 11:34
Hrubieszowa legalne kąpielisko to Dębowy las,Natalin,Mościska,Horodysko, wszystkie około 40 km. Nasze miasto nie stać się kąpać.

Te 01.07.2021 08:56
Kąpieliska w Chełmskim, nasz powiat w tej kwestii nie istnieje, wszystkie projekty typu Delfinek torpedowali, tak jak basen.

Zawisza Ciemny 22.06.2021 19:52
Deszcz widzę a nawet oberwanie chmury

Czy 22.06.2021 08:40
Ktoś widział w Hrubieszowie legalne kąpielisko.

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama