Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 02:55
Reklama

Zamość: UPZ Akademickim Mistrzem Polski!

Studenci Uczelni Państwowej w Zamościu wywalczyli złoty medal i tytuł Akademickich Mistrzów Polski w tenisie stołowym. W finale po blisko czterogodzinnym meczu pokonali Politechnikę Gdańsk 3:2. 
Zamość: UPZ Akademickim Mistrzem Polski!
Mistrzowie Polski z Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu.
Autor: Fot. UPZ

Od kilku lat Uczelnia Państwowa w Zamościu nie opuszcza strefy medalowej AMP. W 2018 r. Uczelnia zdobyła srebrny medal, w 2019 r. – złoty i w 2020 r. ponownie srebrny. W tym roku studenci UPZ ponownie sięgnęli po medal - po raz kolejny po najcenniejszy, złoty. 

Turniej finałowy był bardzo mocno obsadzony. W reprezentacjach uczelni znaleźli się bowiem m.in. zawodnicy występujący w zespołach Superligi.  

Przez fazę grupową drużyna prowadzona przez trenera Piotra Kostrubca przeszła sprawnie pokonując bilansem 3:0 kolejno: Politechnikę Warszawską, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie i Uniwersytet Wrocławski. W ćwierćfinale studenci UPZ trafili na bardzo silny zespół Uniwersytetu Zielonogórskiego. Po długim i emocjonującym meczu UPZ wygrała 3:2. W półfinale zawodnicy trenera Piotra Kostrubca trafili na gospodarzy turnieju – Politechnikę Rzeszowską. Mecz wygrali 3:1, jednak każdy singlowy pojedynek wymagał maksimum wysiłku, ponieważ rywale zawiesili poprzeczkę niezwykle wysoko. W finale studenci Uczelni Państwowej w Zamościu zmierzyli się z reprezentacją Politechniki Gdańskiej. Komentatorzy byli zgodni, że mecz finałowy poziomem niczym nie ustępował spotkaniom Superligi, a zawodnicy obu drużyn zaprezentowali dojrzałą grę i najwyższą klasę umiejętności. Całe spotkanie trwało blisko cztery godziny. 

W pierwszym pojedynku finałowego spotkania Jakub Folwarski po długiej i emocjonującej partii uległ Sławomirowi Doszowi 2:3. W kolejnym pojedynku Konrad Kulpa pokonał pewnie 3:0 Adama Dosza i doprowadził do remisu. W trzecim pojedynku Łukasz Jarocki pomimo tego, że przegrywał 0:2 zdołał doprowadzić do remisu i w piątym secie niewiele zabrakło mu do zwycięstwa. Szczęście uśmiechnęło się jednak do Łukasza Kapronia z Politechniki Gdańskiej. W czwartej partii meczu zmierzyli się Jakub Folwarski z UPZ i Adam Dosz z PG. Zawodnik UPZ wygrał na przewagi pierwszy set, a w dwóch kolejnych zdominował rywala i wygrał 3:0 doprowadzając w całym meczu do remisu 2:2. Tym samym decydujący o wyniku spotkania okazał się pojedynek Konrada Kulpy z Uczelni Państwowej w Zamościu i Sławomira Dosza z Politechniki Gdańskiej. W trwającym pięć setów starciu dwóch leworęcznych tenisistów lepszy okazał się student UPZ wygrywając 3:2 i rozstrzygając mecz na wagę złotego medalu.  

- Mecz finałowy z Politechniką Gdańska na długo zapadnie w naszej pamięci. Poziom, emocje i dramaturgia na najwyższym poziomie. Wyszliśmy obronną ręka z bardzo trudnej sytuacji. Konrad Kulpa przegrywał 0:2 i 3:7 a mimo to potrafił odwrócić losy spotkania zwyciężając 3:2. Wielki szacunek i uznanie dla chłopaków. Przyczynili się ponownie do wielu wzruszających chwil zdobywając kolejne Mistrzostwo Polski – powiedział po dekoracji Piotr Kostrubiec, trener reprezentacji Uczelni Państwowej w Zamościu. 

W finałach AMP 2021 reprezentacja UPZ wystąpiła w składzie: Konrad Kulpa, Jakub Folwarski, Łukasz Jarocki, Arkadiusz Żuk. Trener Piotr Kostrubiec. 

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym odbył się w dniach 13-15 czerwca 2021 r. w Rzeszowie. 

Klasyfikacja generalna
1. Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowicza w Zamościu
2. Politechnika Gdańska
3. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
4. Politechnika Rzeszowska
5. Uniwersytet Zielonogórski
6. Uniwersytet Wrocławski
7. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
8. Politechnika Śląska w Gliwicach
9. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
10. Uniwersytet Rzeszowski
11. Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
12. Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu
13-15. Politechnika Warszawska, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama