Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 21 lipca 2026 20:16
Przeczytaj!
Reklama baner reklamowy
Reklama

Podnoszenie ciężarów: Udany start Agnieszki Rak

Agnieszka Rak zajęła czwarte miejsce w kategorii 87 kg, w rozegranych w Taszkiencie (Uzbekistan) mistrzostwach świata juniorek i juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Zawodniczka Znicza Biłgoraj osiągnęła w dwuboju 200 kg.
Podnoszenie ciężarów: Udany start Agnieszki Rak
Agnieszka Rak jest zadowolona z ostatniego startu

Autor: Fot. Agnieszka Rak/facebook.com

W rwaniu uzyskała 90 kg, a w podrzucie – 110 kg (poprawiła tym wynikiem własny rekord Polski w kat. 87 kg, wśród juniorek do lat 20). Podopieczna trenerów Henryka Wybranowskiego i Andrzeja Strzałki spaliła w rwaniu podejście do 93 kg, natomiast w podrzucie nie zaliczyła próby ze sztangą o wadze 114 kg. Do trzeciego miejsca zabrakło jej w dwuboju 8 kg, zaś od mistrzyni świata Tursunoj Jabborowej z Uzbekistanu była gorsza aż o 44 kg.

– Cieszę się ze startu Agnieszki. Był naprawdę udany. Szansy na medal nie miała, bo konkurencja była bardzo silna. Wypadła najlepiej spośród Europejek, a to dobrze rokuje przed jesiennymi mistrzostwami Europy juniorek do lat 20, które odbędą się w Rovaniemi, w Finlandii. Zawodniczka z Uzbekistanu, zdobywczyni złotego medalu, osiągnęła fenomenalny wynik, który da jej zapewne kwalifikację olimpijską, Pojawiły się głosy krytyki, że Agnieszka okazała się lepsza tylko od kilku zawodniczek. Wynika to z tego, że trenerzy reprezentacyjni wszystkich startujących krajów przyjęli zasadę, by posyłać na zawody tej rangi jedynie zawodniczki, mające szansę na miejsce w czołowej dziesiątce w danej kategorii – komentuje trener Wybranowski.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TwuSSk Treść komentarza: Skończyła się farsa lecimy na MARSA kosmiczne jaja 101 bajerów dla frajerów, czekamy na RUDY 102 budujemy bajkonura Data dodania komentarza: 16.07.2026, 08:47 Źródło komentarza: Hrubieszów: Rekordowe mandaty i 31 punktów karnych! Trzech kierowców straciło prawo jazdy Autor komentarza: Z Treść komentarza: Masz, Poeto, rację. Data dodania komentarza: 15.07.2026, 14:40 Źródło komentarza: Niewybuchy w powiecie zamojskim. Amunicję wykopano na posesji, pocisk znaleziono przy ulicy Autor komentarza: daj dolara daj daj daj Treść komentarza: Ale na wschodzie kraju twierdzą ,że NIE MA ZMIANY KLIMATU !!!! To jak trwoga to do Pana Boga. Data dodania komentarza: 15.07.2026, 10:29 Źródło komentarza: Gmina Zamość: Rolniku, zgłoś szkody po upałach Autor komentarza: asd Treść komentarza: I takich jest wielu. I spotkania takich codziennie się obawiam. A nie tylko Ukraińców i Ukraińców... Data dodania komentarza: 15.07.2026, 10:16 Źródło komentarza: Pijany, bez prawka, pasów i badań technicznych auta, do tego za szybko jechał przez Justynówkę Autor komentarza: Kondolencje Treść komentarza: Komuny rządu to nieinteresuje teraz wszyscy do więzienia Data dodania komentarza: 15.07.2026, 09:08 Źródło komentarza: Tomaszów Lub.: Radni o suszy. Apelują o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej i pomoc dla rolników Autor komentarza: WON Treść komentarza: A będzie znak " Pieszy z palcem w Nosie " ? Proponuję żeby ten znak był wielkości człowieka , od samej ziemi , przy przejściu !!! Przedstawiający pieszego o wyglądzie ministra Gilojada ??? Wincej , albo jeszcze Wincej znaków przy drogach bo stanowczo jest ich za mało tak jak reklam , kierowca się nudzi jazdą bo nie ma co oglądać PO za drogą !!! A swoją droga , ciekawe który to leming zarobi na produkcji i sprzedaży tych znaków ?! Data dodania komentarza: 15.07.2026, 09:07 Źródło komentarza: Patrzysz w telefon na przejściu? Wkrótce może tam stanąć nowy znak
Reklama
Reklama
Reklama