Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 03:11
Reklama

Blood Challenge - strażacki pojedynek na krew. Kto wygrał?

Druhowie jednostki OSP w Zubowicach najaktywniej włączyli się w akcję honorowego krwiodawstwa pod hasłem Blood Challenge. Tylko ciut słabiej wypadli ich koledzy z Dębowca, a trzecie miejsce zajęli strażacy z Mokrego.
Blood Challenge - strażacki pojedynek na krew. Kto wygrał?
Pierwsze miejsce w akcji krwiodawstwa zajęła jednostka OSP Zubowice.
Autor: Fot. KM PSP Zamość

Akcja została zainicjowana 16 maja, a podsumowano ją oficjalnie dzisiaj (poniedziałek, 31 maja) w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu. W sumie, w ciągu dwóch tygodni krew zdecydowało się oddać 76 osób, w większości strażaków z powiatu zamojskiego, ale też dwóch ich kolegów z krasnostawskiego oraz 9 krwiodawców spoza straży pożarnej.

CZYTAJ TAKŻE: 30 STRAŻAKÓW ODDAŁO KREW W JEDEN DZIEŃ

W gronie zamojskich jednostek OSP najaktywniejszą okazała się OSP Zubowice, która ma na koncie 13 donacji, tylko o jedną mniej wykonano na konto OSP Dębowiec, krwią podzieliło się z potrzebującymi również 4 druhów z Mokrego. Mundurowi z KM PSP dokonali zaś 6 donacji.

Motywacją do uczestnictwa w Blood Challenge były nagrody dla ochotników. Za pierwsze miejsce była to pilarka spalinowa do drewna STIHL oraz ubranie bojowe, ufundowane przez Arpapol 2 Sp. z o.o. z Lublina oraz KM PSP w Zamościu. Za drugą lokatę przewidziano bojowe stroje, a za trzecią 2 prądownice oraz „lizak” do sterowania ruchem.

– Krwiodawcy nie tylko dzielili się darem serca oddając krew. W ramach akcji „Podziel się czekoladą" przekazali część swoich czekolad Placówce Opiekuńczo Wychowawczej „Pogodny Dom” w Lublinie – dodaje mł. bryg. Andrzej Szozda, rzecznik prasowy KM PSP w Zamościu.

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Może pora na inny zespół? To jakiś obowiązek gość z pracownikami TVP? Zbierano na jakoś cel charytatywny czy to była impreza dla Mili, Zewłakai i roboli z tvp?Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:38Źródło komentarza: Hrubieszów: Imprezowy początek wakacji. Mecz z TVP Sport i koncert Zagrobelnego
Reklama
Reklama