Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 14:12
Reklama

Pow. tomaszowski: Może ludzie przestaną śmiecić

Śmiecić jest łatwo. Sprzątanie, i to jeszcze po kimś, do przyjemnych nie należy. Ale samo się nie posprząta. Wiedząc o tym, mieszkańcy gm. Rachanie, Lubycza Królewska, miasta i gminy Tomaszów Lub. skrzyknęli się i wzięli do roboty.
Pow. tomaszowski: Może ludzie przestaną śmiecić
W Rogóźnie dobry przykład dawali chłopcy.

Pawłówka to bardzo malownicza wioska w gm. Rachanie, przez miejscowych i turystów nazywana "małym Zakopanem".  Upodobało sobie to miejsce wiele osób, które przyjeżdżają tu na weekendy, wakacje i budują domki letniskowe. 

W Pawłówce działa prężnie Koło Gospodyń Wiejskich, które od czterech lat dba o porządek na wsi. W kwietniu członkienie KGW uporządkowały plac przy kościele. To była rozgrzewka. Potem „uzbrojone” w worki na śmieci i rękawice poszły sprzątać przydrożne rowy, pola i las. Pomagał im kilkuletni Bartek, syn przewodniczącej KGW. 

 – Na początku to było dziwne dla mieszkańców, że szłyśmy i sprzątałyśmy wioskę. Teraz to już normalne, że dbamy o miejsce, w którym mieszkamy. Bierzemy swoje samochody, sprzęt i jedziemy. Śmieci jest cały czas dużo. Gdzieniegdzie na raz można zebrać przyczepę. Koło mojego pola leżały nawet telewizory, gdzie indziej wiązanki z cmentarza, opony, nawet materace, różne śmieci. Wyrzucają je przejezdni, obwoźne sklepiki, problem jest też w tym, że gmina umarzała składki za śmieci, a ludzie się śmieci pozbywali. No ale może pomału się nauczą, bo widzą, że sprzątamy – mówi Małgorzata Świderek-Żdan, przewodnicząca koła. 

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ziomal 15.05.2021 11:53
Brawo chłopcy !!! Powinny brać z was przykłady szkoły i w ramach integracji klasy 4-8 po długotrwałym nauczaniu zdalnym również wyjść na sprzątanie.

juz to widze 13.05.2021 15:00
codziennie widze papierki z cukierków czy lodów na trawnikach, trzeba by bylo zaczac np od powieszenia na sklepach gdzie kupuja te lody jakichs plakatów zeby wrzucali papierki po lodach do śmietnika( np z jakims aktualnym idolem i bohaterem dzieciecych kreskówek)

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Nieznana historiaTreść komentarza: Czytał ktoś książki - Obłęd 44 i Zdradzony Wołyń?Data dodania komentarza: 02.10.2022, 14:03Źródło komentarza: Hrubieszów: W hołdzie Podziemnemu PaństwuAutor komentarza: Bez cenzury poproszęTreść komentarza: Tylko jest baśń pana Sawy o Ukraińskiej Bohorodycy zmieniająca historię?Data dodania komentarza: 02.10.2022, 14:00Źródło komentarza: Hrubieszów: 1963 metry Wilczym TropemAutor komentarza: A WołyniakTreść komentarza: Nie ma biegu z okazji rocznicy mordu dokonanego na kolejarzach w Gozdowie przez ukraińskich nacjonalistów w nocy z 14 na 15 marca 1944 roku.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 13:57Źródło komentarza: Hrubieszów: 1963 metry Wilczym TropemAutor komentarza: PolakTreść komentarza: POwodzenia towarzyszuData dodania komentarza: 02.10.2022, 13:18Źródło komentarza: Hrubieszów: To nie awans, tylko dymisja dowódcy zwiadowców?Autor komentarza: AlfaTreść komentarza: Brawo Jak by Ukraina miała taką agenturę wpływów w Rosji jak w Polsce to by tej woijny nie było. A tak jeździli spisywali każdy skrawek polskiej ziemi że tam oni byli i im sie należy, tak to odebrałem po niektórych art i tym co jest na You TubeData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:52Źródło komentarza: Werbkowice: Startuje nowa kampania cukrowniczaAutor komentarza: AlfaTreść komentarza: Kogo agenturą nazywasz?. Nastawiliście się na Polskę, a Rosja was napadła.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 12:17Źródło komentarza: Werbkowice: Startuje nowa kampania cukrownicza
Reklama
Reklama