Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 14:11
Reklama

Zamość: Jak płacimy za śmieci? (TYLKO W GAZECIE)

Od trzech miesięcy mieszkańcy Zamościa płacą za śmieci według wskazań zużytej wody. Niektórych ta zmiana mocno uderzyła po kieszeniach. Sprawdzamy, jakie są plusy i minusy takiego naliczania opłat.
Zamość: Jak płacimy za śmieci? (TYLKO W GAZECIE)
Ze względu na nadmierne oszczędności zużycia wody, może być problem z instalacjami wodno-kanalizacyjnymi.

W ub. roku opłata za odpady komunalne wynosiła 16 zł od osoby za śmieci zbierane selektywnie i 32 zł za niesegregowane. Ale na jesieni 9 radnych zdecydowało o zmianie metody i stawki naliczania opłat za odpady komunalne. Od 1 stycznia mieszkańcy Zamościa płacą 7 zł za 1 m sześc. zużytej wody. Jak to wygląda w praktyce?

0,7 zgłoś się!

– Najwyższa opłata wynosi 200,20 zł miesięcznie na mieszkanie, a kolejne to około 170 zł – informuje Jerzy Nizioł, prezes Spółdzielni mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu, która w swoich zasobach ma 99 bloków i 4 343 mieszkania. – Gdyby przeliczyć to na domowników, to kształtowałaby się na poziomie 30-40 zł od osoby, a nawet i więcej.

Więcej szczegółów tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zamościanka 08.04.2021 09:21
U nas jest wyjątkowo drogo, ale podali w TV że będą kontrolować stawki i nakładać kary za zbyt wygórowane, więc poczekajmy na kontrolę, bo to się na pewno zmieni.

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?Autor komentarza: JaTreść komentarza: BĄDŹ SOLIDARNY Z POLSKĄ!Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:05Źródło komentarza: Zamość: Jeśli nie będzie tunelu dla pociągów, zburzą domyAutor komentarza: KrkTreść komentarza: W tym wypadku do zdarzenia przyczyniły się 2 osoby zarówno kobieta która nieprawidłowo przechodziła przez jezdnię jak i kierujący którego reakcja była opóźniona , kara będzie adekwatna do zarzutu , i od ustalenia usprawiedliwienia są biegli , a nie pierwszy lepszy człowiek którym kieruje ego i myśli że posiadał wszystkie rozumy pozdrawiamData dodania komentarza: 02.07.2022, 10:19Źródło komentarza: Krasnobród: Potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Trafiła do szpitala
Reklama