Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 08:22
Reklama

Zamość: Miliony pójdą w śmieci

Zamość będzie mieć do wydania 4 mln złotych na zorganizowanie Systemem Indywidualnej Segregacji Odpadów . Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Zamość: Miliony pójdą w śmieci
Autor: Fot. pixabay.com

W komunikacie na stronie internetowej UM napisano, że nowy system "zlikwiduje anonimowość i zbiorową odpowiedzialność w zabudowie wielorodzinnej, będzie też miało realny wpływ na realizowanie obowiązku segregowania odpadów u źródła".

Zakupione zostaną urządzenia do gromadzenia odpadów komunalnych i system informatyczny.

Magistrat informuje, że wszystkie umieszczone w pojemnikach odpady będą ważone i katalogowane w bazie danych. Gospodarstwa domowe otrzymają pakiety kodów QR w postaci etykiet, które będą naklejać na torby lub worki foliowe, do których trafią posegregowane odpady. Rodzaj i waga odpadów będą przypisywane do indywidualnego konta gospodarstwa domowego.

Realizację projektu zaplanowano na 07.2021r. – 07.2022r.

Więcej na ten temat w jednym z kolejnych papierowych wydań Kroniki Tygodnia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ja 02.04.2021 21:34
a worki gdzie mamy przechowywać? w kuchni na stole?w blokach nie ma pomieszczeń gospodarczych,a tak w zasadzie lepiej pomyślcie jak sukcesywnie odbierać walające się wokół każdego śmietnika odpady

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama