Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 lutego 2026 12:31
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Hrubieszów: Trzy pomysły na ZEC (TYLKO W GAZECIE)

Połączenie Zakładu Energetyki Cieplnej z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Zlecenie usług ciepłowniczych firmie zewnętrznej lub przekształcenie ciepłowni w spółkę prawa handlowego. To pomysły audytora na uzdrowienie kondycji ZEC w Hrubieszowie.
Hrubieszów: Trzy pomysły na ZEC (TYLKO W GAZECIE)
W modernizację sieci ciepłowniczej trzeba zainwestować co najmniej 5 mln zł.

ZEC w Hrubieszowie od trzech lat jest na minusie. Z największymi problemami ciepłownicy borykali się latem. Ciepłownia pozbawiona dochodów za sprzedaż energii cieplnej ratowała się pożyczkami z miejskiego budżetu. ZEC zwracał pożyczki, gdy zaczynały spływać pieniądze za sprzedaną energię cieplną. Ale ciepłownicy mają coraz większe problemy. Dlatego władze miejskie Hrubieszowa zdecydowały się na przeprowadzenie zewnętrznego audytu w miejskiej firmie ciepłowniczej.

– Na razie audyt określił sytuację w ZEC i nakreślił ogólnie kierunki zmian – mówi wiceburmistrz Paweł Wojciechowski. – Ale zrobimy jeszcze jedną analizę. Dotyczy symulacji skutków przyłączenia Zakładu Energetyki Cieplnej do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

elas 10.03.2021 15:53
patrzę i oczom nie wierze, modrzewie przy urzędzie wychlasatne przy samej ........, ile lat musi tki modrzew rosnąć?

hru 10.03.2021 16:46
a sobieski nie przeszkadza

wróbelki ćwierkają 09.03.2021 14:00
jeszcze jedną analizę? czyżby pierwsza nie była taka, jaka miała wyjść?

hgg 09.03.2021 17:26
robimy az do momentu że będzie taka jaka jest potrzebna

mieszkaniec bloku 08.03.2021 22:36
Nie rozumiem jednej kwestii, jak mogą się borykać z problemami finansowymi w lecie skoro zaliczkę na pokrycie kosztów C.O mieszkańcy spółdzielni opłacają przez cały rok?

rwa 09.03.2021 13:36
porownajcie zatrudnienie w ZEC w urzedzie i jednostkach podległych 20 lat temu i teraz, odpowiedż jest prosta

spóldzielca 09.03.2021 17:31
im cieplejsza zima tym mniejsza nadpłata i zwroty, a może rada zmusi PGKiM by odczyty wodomierzy były w mieszkaniach a nie na bloku, znikna wowczas dopłaty za róznice w odczytach, bo tak sie składa że suma odczytów z mieszkań jest zawsze mniejsza jak odczyt na bloku i sa spore dopłaty, mieszkańcy sa rąbani rowno po kieszeni

Realista 08.03.2021 22:35
Naiwnie urzędasy myślą, ze jak sprzedadzą zec komuś to będzie taniej. Żaden prywaciarz nie bedzie dokladał do ciepla - dowali taką cenę, że mieszkańcy bedą płakali i miasto będzie musiało doplacać do czynszów dużo, dużo więcej. A wtedy urzędasy już nie bedą narzekać na doplaty do zec tylko beda zdziwieni, że trzeba zapłacić 2-3 razy więcej w dopłatach do czynszów. Taka to już polityka ludzi oderwanych od rzeczywistości .

murzyn 04.03.2021 23:15
Podwyżka wisi w powietrzu i tak co roku .Nadmiar urzędników kosztuje sporo i tak od lat a reform niema w spółkach miejskich .Tylko sami swoi za biurkiem a koszty rosną .

Gorycz 04.03.2021 18:03
Może powiedzieć mu ktoś dlaczego jutrzejszy cyrk odwołany w Powiecie?

Minio 04.03.2021 14:05
Oczywiście połowę powinno się zwolnić urzędników ale oczywiście tego nie zrobią bo tam sama mafia rodzinna

kol 04.03.2021 11:28
poszedłbym dalej, w strukture PGKiM nalezy także właczyc MSD jako zakład tak jak wodociagi, wysypsko itd

kemal 04.03.2021 10:25
Jakie decyzje podejmują obecni radni miejscy? Część jest już od kilku kadencji? Czy złożyli jakieś zapytania? Jakie działania podjęła Pani Przewodnicząca A. N. ? Mam wrażenie, że wielu radnych nie interesuje zbytnio ten temat. Część radnych mieszka w blokach podpiętych pod ZEC - czy ten temat ich obchodzi? Co z członkami różnych rad przy Burmistrz Hrubieszowa, szczególnie radą kobiet? Radni osiedlowi też milczą. Jak dostaniemy po kieszeni, to dopiero będzie lament i zrzucanie winy na okoliczności. Taki mamy klimat?

nmm 04.03.2021 17:19
jak to nie wiecie jaką

Mirecki starosta 05.03.2021 06:04
A to taka rada kobiet istnieje? Co robi? Jakie ma osiągnięcia?

IQ 04.03.2021 09:52
Problemy są od wielu lat. Co zrobiły władze? Pandemia pokazuje, że spokojnie 1/2 urzędników można zwolnić. Oni niczego nie produkują ale tego nie zrobi się bo to wyborcy. Musimy ich utrzymywać? Kabaret.

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZTreść komentarza: Nie dość, że sama strzela, to jeszcze sama się załadowuje. Albo bawili się chcąc sprawdzić, o co chodzi, albo ten który "zabezpieczał" materiał dowodowy, nie nie zgadł, że trzeba ją rozładować (o ile to broń samopowtarzalna) .Data dodania komentarza: 31.01.2026, 21:07Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: PytamTreść komentarza: To jak sama strzela czy coData dodania komentarza: 31.01.2026, 16:01Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: Z Lublina .Treść komentarza: Ostatnio w Niemcach byłem !Data dodania komentarza: 31.01.2026, 13:39Źródło komentarza: S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA]Autor komentarza: mecenasTreść komentarza: Tylko tyle i jak głupio!co tu ma piernik do wiatraka? Uciekł na Węgry i słusznie !Dzisiaj w tym wymiarze ni esprawiedliwości siedziałby wiele miesiecy w areszcie bez wyroku i nawet aktu orkarzenai!Data dodania komentarza: 31.01.2026, 11:06Źródło komentarza: Stop bandytom drogowym. Nowe przepisy mają ich wyeliminować z ruchuAutor komentarza: pianaTreść komentarza: Boże, spuść nogę i kopnij w d..ę kolejno tych pieniaczy ,którzy mówią nie wiadomo w jakim języku.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:25Źródło komentarza: Lubelska Policja w 2025 roku: 1. miejsce w kraju w wykrywalności bójek i kradzieży samochodówAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ZOMO HAhaData dodania komentarza: 31.01.2026, 10:08Źródło komentarza: Rondziarze skutecznie polują na swoje ofiary i wyłudzają kasę
Reklama
Reklama
Reklama