Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 01:15
Reklama

Piłka ręczna: Padwa bez awansu

Juniorzy Padwy Zamość nie awansowali do najlepszej ósemki w Polsce. W turnieju 1/8 finału mistrzostw Polski zespół trenera Michała Zielonki doznał trzech porażek i zajął czwarte miejsce.
Piłka ręczna: Padwa bez awansu

Zamojska młodzież nie była faworytem turnieju. Po pierwsze dlatego, że za rywali miała utytułowane ekipy. Po drugie zaś, w zespole trenera Michała Zielonki zdecydowana większość graczy to juniorzy młodsi, którzy dopiero zdobywają potrzebne doświadczenie. Jak jest ono cenne, pokazały właśnie trzydniowe zmagania, w czasie których zdecydowanie więcej sprytu i ogrania mieli rywale. Do najlepszej ósemki w kraju awansował Górnik Zabrze i MTS Kwidzyn.

Mimo czwartego miejsca, Padwa zasłużyła na słowa uznania, ambitnie walcząc w każdym meczu.

 – Korzystnego wyniku sportowego nie ma, ale zespół pokazał, że ma charakter. Walczył od początku do końca i za to chwała. Zabrakło nam na pewno boiskowego cwaniactwa i to przede wszystkim miało decydujący wpływ na wynik. W tym właśnie aspekcie widzę duże możliwości poprawy gry. Z drugiej strony pamiętajmy, że nasz zespół oparty był na roczniku młodszym, więc siłą rzeczy było nam trudniej. W imieniu Zarządu Padwy chcę zawodnikom i trenerom podziękować za ambitną walkę w każdym meczu. Raz się wygrywa, a raz się przegrywa, ale zawsze czyni się to razem – podkreślił wiceprezes Padwy Sławomir Tór.

 

W sobotę o pierwszoligowe punkty miała rywalizować "dorosła" Padwa.  Mecz z AZS UJK został jednak przełożony na wniosek zamościan, a powodem były kontuzje i choroby.

 

Wyniki turnieju:

Padwa Zamość – MTS Kwidzyn 20:28,  Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Górnik II Zabrze 33:32, Padwa – Ostrovia 28:36, MTS Kwidzyn – Górnik 26:29, Padwa – Górnik 28:36, Ostrovia – MTS Kwidzyn 28:31

MKS PADWA ZAMOŚĆ: Szymon Sadowski, Wiktor Wach, Paweł Romańczuk, Wiktor Podgórski, Rafał Romańczuk, Dawid Skiba, Patryk Książka, Julian Gadaj, Sebastian Gaca, Eryk Florek, Szymon Koc, Jakub Denkiewicz, Julian Malec, Kacper Balczyński, Patryk Małecki, Kacper Gęborys. Trenerzy: Michał Zielonka, Damian Morawski.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama