Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 10:06
Reklama

Źrebce: Strażacy mają nowy wóz

Strażacy z OSP Źrebce niedawno skończyli remont garażu, a teraz dostali nowy samochód bojowy MAN w zabudowie Moto-Truck.
Źrebce: Strażacy mają nowy wóz

Pozytywne zmiany zaczęły się od 23 grudnia 2019 roku, kiedy OSP w Źrebcach (32 czynnych strażaków), została włączona do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. W związku z tym zaczęto myśleć o zmianie wozu bojowego. W KSRG nie mogą być bowiem wozy mające więcej niż 30 lat, a OSP dysponowała tylko volvo z 1992 roku. Nie było co dyskutować. Gmina i strażacy zaczęli się starać o pieniądze. Udało się: z Ministerstwa Sprawiedliwości i Ministerstwa Środowiska strażacy dostali 550 tys. zł dofinansowania, gmina Sułów dołożyła 240 tys. zł i kupiono wóz marki MAN w zabudowie Moto-Truck. Strażacy nie czekali na niego z założonymi rękoma. Mieli do przerobienia stary garaż, żeby było gdzie postawić nowy wóz (MAN jest o pół metra wyższy od starego volvo). Na remont, za zgodą mieszkańców, przeznaczono pieniądze z funduszu sołeckiego z lat 2020 i 2021.

 – Ze starego garażu zostały tylko ściany. Podnieśliśmy dach, wymieniliśmy bramę na nową, założyliśmy system oświetlenia, alarmowy. Wszystkie prace w czynie społecznym zrobili strażacy. Bardzo zaangażowali się też synowie naczelnika Zbigniewa Mazura – Gabriel, Radek i Sebastian, którzy należą do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Dopiero w niedzielę 24 stycznia skończyliśmy sprzątać teren przed remizą, a już w poniedziałek sześciu strażaków pojechało po nowy wóz – mówi Maciej Bartnik, strażak OSP Źrebce.

Druhowie zajechali do Źrebiec nowym wozem 25 stycznia wieczorem. W Sąsiadce na spotkanie wyjechali im strażacy z OSP Wielącza i druhowie ze Źrebiec starym volvo. Potem przywitał ich też wójt Leon Bulak i przewodniczący RG Ryszard Pietrykowski.

Stary samochód ma zostać przekazany innej jednostce z terenu gminy Sułów. Na razie nie wiadomo jeszcze której.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OloTreść komentarza: No już całkiem kogoś poyebało. Wszystko dajmy Ukraińcom za darmo, ciekawe czy oni też by tak zrobili? Utrzymujmy ich, dawajmy wszystko za darmo a Polak niech na to zapierdala.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 09:12Źródło komentarza: Zamość: Bilety w zoo drożeją od 1 lipca [CENNIK]Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Skat takie wyliczenia porównałem je z wyliczanka kiedy rządziła koicja PO i PsL wyszło mi że kosztu obsługi władzy były wyższe od przychodów jakie deklarował w/w rząd skat taka troska i skąd te wyliczanki pNstwo wzięli skoro jeszcze niema danych GUSData dodania komentarza: 03.07.2022, 08:00Źródło komentarza: Każdy z nas musiał dorzucić do wydatków publicznych pond 30 tysięcyAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Siedziało się na trzepaku i się KLEŁO aż przyszedł Donatan i zrobił gwiazdęData dodania komentarza: 03.07.2022, 07:08Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Poprostu dobrych nauczycieli nie ma odeszli, zostali tylko mierni bo oni biorą wszystko co się da żeby zarobić kasę i takie są później efekty nauczania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaci
Reklama