Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 01:37
Reklama

Źrebce: Strażacy mają nowy wóz

Strażacy z OSP Źrebce niedawno skończyli remont garażu, a teraz dostali nowy samochód bojowy MAN w zabudowie Moto-Truck.
Źrebce: Strażacy mają nowy wóz

Pozytywne zmiany zaczęły się od 23 grudnia 2019 roku, kiedy OSP w Źrebcach (32 czynnych strażaków), została włączona do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. W związku z tym zaczęto myśleć o zmianie wozu bojowego. W KSRG nie mogą być bowiem wozy mające więcej niż 30 lat, a OSP dysponowała tylko volvo z 1992 roku. Nie było co dyskutować. Gmina i strażacy zaczęli się starać o pieniądze. Udało się: z Ministerstwa Sprawiedliwości i Ministerstwa Środowiska strażacy dostali 550 tys. zł dofinansowania, gmina Sułów dołożyła 240 tys. zł i kupiono wóz marki MAN w zabudowie Moto-Truck. Strażacy nie czekali na niego z założonymi rękoma. Mieli do przerobienia stary garaż, żeby było gdzie postawić nowy wóz (MAN jest o pół metra wyższy od starego volvo). Na remont, za zgodą mieszkańców, przeznaczono pieniądze z funduszu sołeckiego z lat 2020 i 2021.

 – Ze starego garażu zostały tylko ściany. Podnieśliśmy dach, wymieniliśmy bramę na nową, założyliśmy system oświetlenia, alarmowy. Wszystkie prace w czynie społecznym zrobili strażacy. Bardzo zaangażowali się też synowie naczelnika Zbigniewa Mazura – Gabriel, Radek i Sebastian, którzy należą do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Dopiero w niedzielę 24 stycznia skończyliśmy sprzątać teren przed remizą, a już w poniedziałek sześciu strażaków pojechało po nowy wóz – mówi Maciej Bartnik, strażak OSP Źrebce.

Druhowie zajechali do Źrebiec nowym wozem 25 stycznia wieczorem. W Sąsiadce na spotkanie wyjechali im strażacy z OSP Wielącza i druhowie ze Źrebiec starym volvo. Potem przywitał ich też wójt Leon Bulak i przewodniczący RG Ryszard Pietrykowski.

Stary samochód ma zostać przekazany innej jednostce z terenu gminy Sułów. Na razie nie wiadomo jeszcze której.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama