Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 czerwca 2026 16:12
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Jeździli nie tylko do pożarów

W minionym roku biłgorajska straż pożarna wyjeżdżała 930 razy do różnych zdarzeń, w tym 256 razy do pożarów. Poszkodowanych zostało 139 osób, było też 9 ofiar śmiertelnych.
Jeździli nie tylko do pożarów

W 2020 r. Komenda Powiatowa PSP w Biłgoraju zanotowała ogółem 930 zdarzeń (o 113 więcej niż rok wcześniej), w tym 256 pożarów (spadek o 92), 625 miejscowych zagrożeń (wzrost o 198) oraz 49 fałszywych alarmów (wzrost o 7).

Najwięcej zdarzeń odnotowano w mieście i gminie Biłgoraj (431), a także gminach: Łukowa (59) Tarnogród (54) i Turobin (53). Najczęściej do pożarów straż pożarna wyjeżdżała w kwietniu (81) i marcu (35). – Strażacy wzywani byli też do wypadków drogowych, a także usuwali szkody powstałe w związku z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem – informuje Albert Kloc, rzecznik prasowy biłgorajskich strażaków.

Najwięcej tzw. miejscowych zagrożeń było w czerwcu (167) i sierpniu (68). Choć nastąpił spadek liczby osób poszkodowanych (z 210 w 2019 r. do 139 w 2020 r.), to podczas miejscowych zagrożeń życie straciło 9 osób, a więc o 5 więcej niż rok wcześniej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Rafal Treść komentarza: A już myślałem że burmistrz będzie robił lody Data dodania komentarza: 5.06.2026, 15:24 Źródło komentarza: Lody za czerwony pasek także w Szczebrzeszynie. Zapłaci burmistrz Autor komentarza: Hit Treść komentarza: On zrobił? No nie wydaje mi się że ze swojej kieszeni nie wyjął i nie zrobił, a przygotowało to wszystko KGW. Jaka dyrekcja GOKu taki dzień dziecka. My jako kolonia też się dolozylismy i co z tego jak większość było spoza wsi a nawet gminy. Obce dIeci latały, przywiezione. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 14:17 Źródło komentarza: Wojna o tablice adresowe w Zadębcach. Dlaczego inwestycja z Funduszu Sołeckiego obrasta kurzem? Autor komentarza: Dodo Treść komentarza: Wyjątkowo nieprzyjemna kreatura Data dodania komentarza: 5.06.2026, 13:26 Źródło komentarza: Biłgoraj: Dyrektor ZUS-u odwołany Autor komentarza: Taka prawda. Treść komentarza: Jaka jest różnica czlowieku ! Nie wiesz juz teraz ile bys jeden z drugim chciał na tym interesie zarobić! Co moze nie pryskasz przed chwastami bo Ci sie nie chce schylic i wyplenić ręcznie chwasty . Data dodania komentarza: 5.06.2026, 12:12 Źródło komentarza: Setki tysięcy martwych pszczół w gm. Tyszowce i Łaszczów. Pszczelarz podejrzewa opryski, policja bada zgłoszenia Autor komentarza: Mieszkaniec 46 L. Treść komentarza: PiSlamu atak w m. Zamosc . Patologia chce byc góra zażarcie . Ludzie bez ambicji w tych stronach ! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:31 Źródło komentarza: Zamość: Skandal w oświacie i dymisja wiceprezydenta miasta Marka Kudeli Autor komentarza: Zdrowa żywność . Treść komentarza: Nie maja kwiatów ale spojrz jak sie leje raz w tygodnie tego świństwa na porost i wydajność i tego na codzien wpierniczasz az Ci sie pozniej pieni w gebie ! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 10:51 Źródło komentarza: Setki tysięcy martwych pszczół w gm. Tyszowce i Łaszczów. Pszczelarz podejrzewa opryski, policja bada zgłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama