Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 10:49
Reklama

Tarnogród: Wiejskie teatry nagrodzone

Z powodu pandemii organizatorzy odwołali 37. Sejmik Teatrów Wsi Polskiej w Tarnogrodzie. Ale zakwalifikowane do udziału zespoły pokazały przedstawienia online i otrzymały nagrody.
Tarnogród: Wiejskie teatry nagrodzone
Tarnogród nazywany jest stolicą wiejskiego teatru.

Sejmik miał odbyć się w Tarnogrodzie w dniach 16-18 października ub. roku. Udział w tym wydarzeniu „zaklepało” sobie 8 najlepszych zespołów z województwa lubelskiego, małopolskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. Ale z uwagi na pandemię i związane z nią wysokie zagrożenie dla uczestników Rada Artystyczna pod przewodnictwem Lecha Śliwonika zmuszona była odwołać imprezę. Sejmik nie mógł odbyć się w tradycyjnej formie, ale zakwalifikowane do finału zespoły przekazały organizatorom do obejrzenia zarejestrowane przez siebie spektakle wraz z ich opisami. To stało się podstawą do ich oceny.

Wśród trzech teatrów, które otrzymały Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, znalazł się zespół śpiewaczo-obrzędowy Jarzębina z Bukowej (gm. Biłgoraj) za świetnie skomponowany i dojrzały autorsko obrazek z życia społeczności wiejskiej, nawiązujący do święta Matki Boskiej Gromnicznej („Kumie, zróbcie mi gromnice”). To nie koniec dobrych wieści, bo ich widowisko otrzymało nominację do VII Festiwalu Wiejskich Teatrów ZWYKI, który z uwagi na COVID-19 zamiast na scenie Teatru Polskiego w Warszawie, odbył się online.

Organizatorzy wierzą, że w tym roku sejmik odbędzie się już z udziałem publiczności w odnowionym budynku Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Sejmiki Teatrów Wsi Polskiej odbywają się w Tarnogrodzie od 1984 r.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Kobieta * Znasz facetów chyba. Do 20 z powołaniem a po tym wieku zaczyna działać instynkt. I nie ważne czy ksiądz czy policjant czy wojskowy jak nie uporządkuje sonie instynktów to ma zaburzeniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:56Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: KlerTreść komentarza: Znacie aferę a Kleszczewa na trasie Hrubieszów Zamoście. To jest wypadkowa trzymania celibatu dla księży, Chce być w celibacie to zakon a tak afera za aferąData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:51Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: Jak to w kabarecie byłoTreść komentarza: Hahaha nawet mój autorytet dopadli, Pewnie sprawa w Otwocku.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:46Źródło komentarza: Waszczykowski zakpił z materiału „Wiadomości”. Teraz się tłumaczyAutor komentarza: Państwo w PaństwieTreść komentarza: szpitaleData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Wpadka „Wiadomości” TVP. Rozszerzyli Unię Europejską
Reklama
Reklama