Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 15:23
Reklama

Grabowiec: Zacznijcie jeszcze raz (TYLKO W GAZECIE)

Rodzice niepełnosprawnych dzieci z gminy Grabowiec dwa lata czekają na obiecany przez wójta dom samopomocy. W czerwcu zawiązali stowarzyszenie, pisali petycję, a w listopadzie powołali komitet społeczny i zebrali ponad 500 podpisów. To nie wystarczyło. Inicjatywę mają zacząć od nowa – usłyszeli na ostatniej sesji rady.
Grabowiec: Zacznijcie jeszcze raz (TYLKO W GAZECIE)
Bartosz Popek: Stowarzyszenie wystąpiło z propozycją zakupienia budynku przy Górze Zamkowej lub przekazania remizy OSP w Rogowie. Na chwilę obecną nie mamy na to pieniędzy.

Bartosz Popek starając się o fotel wójta, obiecał utworzenie środowiskowego domu pomocy dla osób niepełnosprawnych mieszkających w gminie. Ponad 30 osób z różnym stopniem niepełnosprawności dojeżdża do Zamościa, Hrubieszowa i Lipiny Starej koło Skierbieszowa. Pokonują wiele kilometrów. Wstają bladym świtem, wracają późnym popołudniem. To z myślą o nich rodzice chcieliby stworzyć takie miejsce w Grabowcu. Aby nie dojeżdżali, by zaczęli się integrować z lokalną społecznością, uczyli się żyć, bo jak mówią rodzice kto się nimi zaopiekuje, kiedy ich zabraknie?

Więcej szczegółów znajdziecie tylko w aktualnym papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
jarek 31.12.2020 08:38
W gazecie ładnie opisać, a rzeczywistość jest już inna. Sprawa ma drugie dno , ale o tym cisza. Artykuł stronniczy.

Franio 20.01.2021 10:29
Dno to jest ten komentarz. Wystarczy podpis Wójta a wszytsko sfinansuje powiat i województwo. Ale oczywiście Popek musi pokazać, że ma wyjść na jego, bo przeceiż założycielem komitetu zbierania podpisów był jego kontrkandydat w wyborach 2018 r. i boi się że jeśli to się uda, to i uda się zebrać podpisy pod referendum ws. odwołania go. Ale wszytskich zastraszyć się nie da.

lok 30.12.2020 23:05
wracajcie do Hrubieszowa, wszystko sie zmieni

Franio 20.01.2021 10:31
Niestety, wójta nam nie zmienicie :(

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: YebacpisTreść komentarza: Wielki sukces pisowskie policji zamknąć chłopaka za ogórki. A sami walą w gaz alkusyData dodania komentarza: 14.08.2022, 10:29Źródło komentarza: Tomaszów Lub.: 200 porcji „maryśki” w drzwiach samochoduAutor komentarza: skierwensenTreść komentarza: droga studentko psychologii, jeśli to nie jest twój pierwszy rok i zgodzisz się być moją terapeutką, wynajmę ci mieszkanie po kosztach.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:57Źródło komentarza: Wielu osób nie stać na wynajęcie mieszkania. Powód? Zaporowe cenyAutor komentarza: Ciuke zamuloneTreść komentarza: Wyrastając w konfidencje na nic was nie będzie staćData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:55Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: Ciule zamuloneTreść komentarza: Prokuratura w Otwocku raz na pół roku działania podejmuje co co sie dziwić działalności państwaData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:54Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: -Treść komentarza: Niech ten pis pójdzie wreszcie w pis du!Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:29Źródło komentarza: Rząd chce zakazać strajków solidarnościowychAutor komentarza: GadTreść komentarza: RIPData dodania komentarza: 13.08.2022, 09:11Źródło komentarza: Odebrał sobie życie po tym, jak matka zginęła w wypadku autokaru w Chorwacji
Reklama
Reklama