Honorowe Obywatelstwo Gminy Turobin będzie przyznawane – jako wyraz największego wyróżnienia i uznania – osobom szczególnie zasłużonym dla gm. Turobin w dziedzinie polityki, gospodarki, nauki, kultury czy sportu.
Na taki tytuł mogą liczyć też obywatele współpracujący z gminą lub ją promujący oraz wspierający gminne inicjatywy. Tytuł może być nadawany nie tylko obywatelom polskim, ale i cudzoziemcom i nie tylko za życia, ale i pośmiertnie. Z wnioskiem o nadanie takiego tytułu mogą wystąpić władze samorządowe, organizacje społeczno-polityczne i wyznaniowe, a także przynajmniej 50-osobowa grupa mieszkańców gminy.
– Jeśli miałbym kogoś wskazywać, to byłby to Aleksander Skiba – mówi sołtys Rokitowa Krzysztof Rekiel.
Pochodzący z Rokitowa Aleksander Skiba zdobył z drużyną narodową w 1974 r. tytuł mistrza świata w siatkówce. Później był trenerem reprezentacji Polski i Włoch. Zmarł 20 lat temu. Miał 55 lat.

![Morsy spod Młyna morsowali dla WOŚP [ZDJĘCIA] Morsy spod Młyna morsowali dla WOŚP [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/19/sm-4x3-morsy-spod-mlyna-morsowali-dla-wosp-zdjecia-1768830220-47.jpg)
![128. zatrzymanych w dwa dni. Policyjna akcja w woj. lubelskim [ZDJĘCIA] 128. zatrzymanych w dwa dni. Policyjna akcja w woj. lubelskim [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/19/sm-4x3-128-zatrzymanych-w-dwa-dni-policyjna-akcja-w-woj-lubelskim-zdjecia-1768819124-4.jpg)



















Napisz komentarz
Komentarze