Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 18:48
Reklama

Horodło: Można potknąć się o granicę

Rozpadające się schody i ławki, niezabezpieczona przepaść. Uważajcie na grodzisku.
Horodło: Można potknąć się o granicę
Jedna z ławek na starym grodzisku. Przydałby się remont.

Stare grodzisko w Horodle położone jest nad wysokim urwiskiem doliny Bugu. Jeszcze kilka lat temu rozciągał się stamtąd malowniczy widok. Teraz zbocze zarosło chaszczami. Na remont czekają także schodki prowadzące na grodzisko, alejki i ławki. Czy coś się tam może zmienić?

Grodzisko nazywane jest w okolicy „Wałami Jagiellońskimi” lub „Zamczyskiem”. Archeolodzy odkryli tutaj ślady osadnictwa, które datowano na X-XIII wiek. Obok istniały duże osady otwarte. Co ciekawe, niektóre z nich mają wcześniejszy rodowód niż „Zamczysko”. Wiadomo, że w miejscu, gdzie wcześniej istniały zabudowania w obrębie wałów wybudowano w XIV wieku zamek, o którym w 1382 r. wspominał w swojej kronice Jan z Czarnkowa.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Wiola 22.11.2020 14:33
Wstyd

Horodelec 26.10.2020 08:48
Niech ktoś zejdzie nad rzekę, za domostwa leżące nad samą skarpą i zobaczy ile tam jest skarbów wyrzucanych z tych gospodarstw - "byle za płot" - o ile płot jest. Syf i tyle. Tym też sie nikt nie zainteresuje. Jakiś czas temu była "ewidencja" opróżniania zbiorników na nieczystości - jakieś efekty/skutki/ konsekwencje tych dziań?

Stefanek 25.10.2020 15:26
Niech lepiej zabiorą te śmieci że Strzyżowa nad Bugiem zakopane pod wyrobiskiem piasku dla obwodnicy. I normalne stacjonarne kibe na przejściu w Zosinie. Reszt na drogi. Wały mogą poczekać nieuciekną. Najbiedniejsza gmina w Polsce i tyle

Kasia 25.10.2020 04:56
Niech ktos sie tym w koncu zajmie

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama