Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 czerwca 2026 17:15
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Uderzą w smog? (TYLKO W GAZECIE)

O tym, że smog w Zamościu występuje, wiadomo nie od dziś. Są czujniki powietrza, edukacja na różnych poziomach, akcje społeczne, ale to wciąż za mało.
Uderzą w smog? (TYLKO W GAZECIE)
Łukasz Kwiatkowski: Proponujemy wprowadzenie radykalnych rozwiązań. Stop palenia węglem!

Kilka dni temu do Rady Miejskiej trafiła petycja Stowarzyszenia Zamość – Nasz Wspólny Dom w sprawie przyjęcia zamojskiej uchwały antysmogowej.

Zdaniem Łukasza Kwiatkowskiego, wiceprzewodniczącego stowarzyszenia, co roku w sezonie grzewczym mamy w Zamościu do czynienia z zatrutym powietrzem.

Jakie są pomysły, by sobie z tym radzić? czytaj w nowej Kronice Tygodnia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Bez wyngla 25.09.2020 20:47
Zapraszam ?przy lekkim przymrozku na św Piątka palą plastik śmieci Masakra ci kt mówią , iż smogu nima ! Chyba mieszkają w czarnej d

Mm 24.09.2020 21:22
Jeszcze Veolia ze spalarnią dołoży swoje i bedziemy chwalić się naszym roztoczem.

Zamościan 24.09.2020 21:17
Znów o tym smogu ? Cofnięcie się w pamięci jakieś 15 lat temu gdzie przychodząca jesień zwiastowała palenie liści krzaków, krzewów i BÓG wie czego jeszcze, jak przy drogach paliły się kupki jak z kominów leciał dym bo palony był węgiel to wtedy smogu nie było? ..... Teraz to jest wymysł żeby zarobić na pseudo sprzęcie do oczyszczania. A smog produkują auta których jest coraz więcej a nie kominki w domu ani palone liście opamiętajcie się durny narodzie.....

Gosia 24.09.2020 21:04
Sezon grzewczy idzie małymi krokami , warto coś z tym zrobić , aby można byłoby w zimę oddychać. Proponuję skorzystać z programu czyste powietrze ,ja uzyskałam dzięki niemu kocioł eei pellets i zima Gsoa nie straszna .

Darek_zmc 24.09.2020 10:39
Zacznijcie od ciepłowni tam dopiero dymią a nie czepicie sie prywatnych domków

las 24.09.2020 13:59
Skąd w takim razie taki smog na osiedlach domów jednorodzinnych szczególnie oś. Powiatowa, Karolówka, Św. Piątka, Zamczysko? Przecież tam w zimne dni, przy wilgotnym powietrzu nie ma czym oddychać.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: liberum Treść komentarza: To lepsze niż "wetomat" Data dodania komentarza: 18.06.2026, 14:52 Źródło komentarza: Nowoczesny automat do zwrotu opakowań. Zamość pierwszy w województwie Autor komentarza: MieszkaniecTrzeszczan Treść komentarza: Ponoć dalej jeździ ten Pan.. mogła by policja coś zrobić z nim zanim kogoś za**je. Tydzień temu znowu go gonili, jechał tym samochodem. No i co? Żadnych konsekwencji? Gościu niebezpieczeństwo stwarza.. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 14:49 Źródło komentarza: Trzeszczany: Pijany rajd Jaguarem bez świateł skończył się trzeźwieniem w policyjnym areszcie Autor komentarza: Ja Treść komentarza: Rządy rezimu tuska to jedna wielka afera! Data dodania komentarza: 18.06.2026, 12:08 Źródło komentarza: Pacjenci mieli być przyjmowani poza kolejką. Sprawa będzie wyjaśniana „do spodu” Autor komentarza: BRAWOOOO Treść komentarza: Powinni założyć kajdanki Bąkiewiczowi a kluczyk wrzucić do kibla i spuścić wodę, aha, jeszcze powinni go na odchodne kopnąć w dupę. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:42 Źródło komentarza: Biała Dacia, groźby, żądanie gotówki. Tak wyłudzają pieniądze od rolników Autor komentarza: Chamstwo ! Treść komentarza: Jak mozesz obrazac blaznie niePISmienny naszego prezydenta ktory dba o naszego miasta tylko tak zachowuja sie ludzie patologi jak PiS i ludzie przewrotu antyfaszyści Konfederacji dążący do rozłamu kraju . Gdzie Ci ludzie maja honor tak postępować jak postepuja ! Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:36 Źródło komentarza: Prezydent Zamościa i „zakonnice”. Czy to obraża katolików? Awantura o zdjęcie z Rajdu Koguta Autor komentarza: Emeryt . Treść komentarza: Prawidłowo ! Ci ludzie PiSuar nie maja honoru za grosz zeby tak postępować jak postepuja za nasze pieniadze , to jest karygodne obcować z krzyżem w obcym państwie . Dlaczego ten bydlęcy czlowiek jak Dutkiewicz i inni opłacani przez ta patologie oszustow chodzą na wolności . To sa zdrajcy narodu polskiego inaczej na to chamstwo powiedziec nie mozna . Tak zachowuja sie tylko ludzie pod dyktatura czlowieka z Żoliborza . Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:24 Źródło komentarza: Biała Dacia, groźby, żądanie gotówki. Tak wyłudzają pieniądze od rolników
Reklama
Reklama
Reklama