Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 13:49
Reklama

Sukces lekkoatletów AKSON-u w para lekkoatletyce!

To była pierwsza taka impreza, którą udało się zorganizować od początku pandemii. W Krakowie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w para lekkoatletyce. Z sukcesami startowali w nich zawodnicy Aktywnego Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych z Zamościa.
Sukces lekkoatletów AKSON-u w para lekkoatletyce!
Autor: Fot. AKSON Zamość i Organizatorzy

Niepełnosprawni sportowcy rywalizowali w stolicy Małopolski w drugiej połowie sierpnia. W zawodach wzięło udział 4 zawodników i 4 osoby kadry z zamojskiego AKSon. Nasi reprezentanci osiągnęli znaczące sukcesy, zwłaszcza w konkurencji race runner.

Wojciech Kukiełka zwyciężył trzykrotnie na dystansach 100, 200 i 800 m. Kacper Olech był pierwszy na dystansie 400 m, a drugie miejsce zajął na 200 i 100 metrów. Srebrny medal na 800 metrów i brąz na 400 wywalczył Michał Nowosadowski. Wiktor Gilewski był piąty na dystansie 100 m w biegu płaskim i dziewiąty na 200 m w tej samej dyscyplinie w klasie T38.

Należy dodać, że zamojscy niepełnosprawni sportowcy, poza Michałem Nowosadowskim, są juniorami, a Wojciech Kukiełka juniorem młodszym. Przed lekkoatletami z AKSON-u kolejne zawody: Mistrzostwa Polski Juniorów Kozienice. Impreza jest planowana na połowę października.



Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?Autor komentarza: JaTreść komentarza: BĄDŹ SOLIDARNY Z POLSKĄ!Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:05Źródło komentarza: Zamość: Jeśli nie będzie tunelu dla pociągów, zburzą domyAutor komentarza: KrkTreść komentarza: W tym wypadku do zdarzenia przyczyniły się 2 osoby zarówno kobieta która nieprawidłowo przechodziła przez jezdnię jak i kierujący którego reakcja była opóźniona , kara będzie adekwatna do zarzutu , i od ustalenia usprawiedliwienia są biegli , a nie pierwszy lepszy człowiek którym kieruje ego i myśli że posiadał wszystkie rozumy pozdrawiamData dodania komentarza: 02.07.2022, 10:19Źródło komentarza: Krasnobród: Potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Trafiła do szpitala
Reklama