Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 23 lipca 2026 01:41
Przeczytaj!
Reklama baner reklamowy
Reklama

Pysznie w dawnej kuchni

31 osób - pań i panów uczestniczyło w warsztatach kulinarnych pn. ,,Jak to w dawnej kuchni bywało", które odbyły się 18 sierpnia w Telatynie. Pieczono m.in. cebularze z makiem, chleb w liściach chrzanu, chałki, paluszki drożdżowe i bułki.
Pysznie w dawnej kuchni

Autor: Fot. UG Telatyn

Warsztaty prowadziła Elżbieta Wójcik – właścicielka Restauracji Koncertowa w Lublinie. Dzieliła się z uczestnikami wiedzą i doświadczeniem na temat wypiekania chleba oraz produktów mącznych. Uczestnicy poznali nowe przepisy, z których później będą mogli skorzystać, ale też zobaczyli jak należy palić w tradycyjnym piecu do pieczenia chleba, by pieczywo się udało.

Na zakończenie każdy z uczestników mógł skosztować powstałych podczas warsztatów wypieków. Okazało się, że pieczywo było znakomite, a jego zapach unosił się jeszcze długo po zakończeniu spotkania.

Warsztaty dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego ,,Niepodległa" - nazwa zadania ,,Zjednoczeni dla NIEPODLEGŁEJ.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: nauczyciel Treść komentarza: Jak na to patrzę to dochodzę do wniosku że ci ludzie traktują Polske jako żerowisko!nie tylko w Bilgoraju Data dodania komentarza: 22.07.2026, 18:08 Źródło komentarza: Zawrotne podwyżki dla władzy w Biłgoraju, choć miasto ma ponad 51 mln zł zadłużenia Autor komentarza: Ciszy nocnej nie ma!! Treść komentarza: Jaka cisza nocna gdzie??te wyjące motory i samochody po 22 I to miedzy blokami Data dodania komentarza: 22.07.2026, 13:40 Źródło komentarza: Zamość: Turystyczna wizytówka czy „miasto-sypialnia”? Starówka w ogniu sporu o ciszę nocną Autor komentarza: Brawo Treść komentarza: POdwyżki teraz nazywają nowymi cenami hiPOkryzja Data dodania komentarza: 22.07.2026, 12:02 Źródło komentarza: Hrubieszów: Nowe opłaty za śmieci i ścieki Autor komentarza: Kondolencje Treść komentarza: Takie kominy KORYTO+ też w Hrubieszowie Data dodania komentarza: 22.07.2026, 12:00 Źródło komentarza: Zawrotne podwyżki dla władzy w Biłgoraju, choć miasto ma ponad 51 mln zł zadłużenia Autor komentarza: HiPOkryzja Treść komentarza: Dyktatura Tfusska zafundowała kominy płacowe i prywatyzacyjny upadek szpitali. Szykują dla emerytów i ręcistów uchwałę by mogli przechodzić na czerwonym co zmniejszy o 90% wydatki budżetu Data dodania komentarza: 22.07.2026, 11:57 Źródło komentarza: Szokujące kulisy pracy na SOR-ach Autor komentarza: Mm Treść komentarza: Patrz w lusterka, motocykle 150km/h+ są wszędzie. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 22:32 Źródło komentarza: Zamość: Motocyklistka uderzyła w tył audi. 33-latka trafiła do szpitala
Reklama
Reklama
Reklama