Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 13:06
Reklama

Kolejna odsłona ZLT. "Wiśniowy sad" na miejskiej łące

Kolejną odsłoną 45. Zamojskiego Lata Teatralnego był spektakl Teatru Latarnia z Białegostoku.
Kolejna odsłona ZLT. "Wiśniowy sad" na miejskiej łące

W parku miejskim na założonej w tym roku kwietnej łące przez 180 minut mogliśmy podglądać ludzi w konfrontacji ze stratą. Bo o tym jest opowieść Antoniego Czechowa "Wiśniowy sad". Wycięcie sadu sprzedanego za długi było nie tylko unicestwieniem drzew, ale spowodowało emigrację osób z nim związanych. Dla jednych jest to koniec świata, dla innych początek życia. Interpretacji i reżyserii podjął się zamościanin Mateusz Tymura ("Piszczyk"/"Przechodzień").

W środę, 29 lipca na Rynku Wodnym (godz. 18) wystawiony zostanie "Lament na placu Konstytucji" stołecznego Teatru Polonia. Na scenie zobaczymy Marię SewerynBarbarę Wrzesińską i Małgorzatę Zawadzką. Teatr Polonia odbierze Buławę Hetmańską za najlepszy spektakl ubiegłorocznego ZLT. Następna odsłona ZLT 5 sierpnia.  Na Rynku Wielkim zobaczymy "Makbeta" W. Szekspira w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach. 

Dla dwóch czytelników, którzy we wtorek jako pierwsi zadzwonią do redakcji "Kroniki Tygodnia" mamy dwa jednoosobowe wejściówki na "Makbeta" ufundowane przez firmę Veolia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?Autor komentarza: JaTreść komentarza: BĄDŹ SOLIDARNY Z POLSKĄ!Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:05Źródło komentarza: Zamość: Jeśli nie będzie tunelu dla pociągów, zburzą domyAutor komentarza: KrkTreść komentarza: W tym wypadku do zdarzenia przyczyniły się 2 osoby zarówno kobieta która nieprawidłowo przechodziła przez jezdnię jak i kierujący którego reakcja była opóźniona , kara będzie adekwatna do zarzutu , i od ustalenia usprawiedliwienia są biegli , a nie pierwszy lepszy człowiek którym kieruje ego i myśli że posiadał wszystkie rozumy pozdrawiamData dodania komentarza: 02.07.2022, 10:19Źródło komentarza: Krasnobród: Potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Trafiła do szpitala
Reklama