Cudzoziemki przekraczały granicę w sobotę, 16 maja w Hrebennem. W czasie kontroli funkcjonariusz straży granicznej nabrał podejrzeń co do dokumentów przedstawionych podczas odprawy. Postanowił im się dokładniej przyjrzeć. Okazało się zaświadczenia z potwierdzeniem podjęcia przez Ukrainki zatrudnienia w Polsce zostały sfałszowane.
– Kobiety w wieku 22 i 23 lat, odpowiedzą teraz za posługiwanie się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 5 lat pozbawienia wolności – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.
Dodaje, że funkcjonariusze NOSG w tym roku odkryli już ponad 200 fałszerstw różnych dokumentów. Najczęściej dotyczyło to „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA] Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-warsztaty-makramy-w-jezierni-zdjecia-1764837659-26.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze